Fryzura carré: najmodniejsze warianty tego roku!

Fryzura carre jest uwielbiana przez wszystkich, od 16-letnich dziewczynek po panie w szacownym wieku. Ta strzyżenie to ucieleśnienie młodości i kobiecości, pasuje do każdej kobiety, a jednocześnie jest uniwersalna i łatwa w utrzymaniu.

Fryzura carre ma wiele wariantów: z grzywką lub bez, do uszu lub do szyi, klasyczna lub na schodach, do włosów prostych lub falowanych. Oto 30 modeli, które nadadzą ton w tym sezonie.

Klasyczna fryzura carre

Klasyczna fryzura carre jest równo przycięta, mniej więcej do podbródka, a włosy tej samej długości. Fryzura świetnie prezentuje się na cienkich włosach.

Ale na grubych włosach taka fryzura może wyglądać jak hełm lub czapka, właśnie ze względu na równomiernie przyciętą krawędź.

Długość fryzury carre w zależności od kształtu twarzy

Klasyczny carre z prostymi pasmami na skroniach jest dobry dla owalnej lub wydłużonej twarzy. Dzięki prawidłowemu kształtowi taka fryzura może mieć absolutnie dowolną długość, od płatka ucha po ramiona.

Fryzura carre na krótkie włosy jest bardziej odpowiedni dla właścicieli wyrafinowanej twarzy w kształcie owalu lub serca. I odwrotnie, nie jest to najlepszy kształt dla okrągłej i kwadratowej twarzy. Warianty z grzywką dobrze ukrywają zmarszczki i nadają odważnego spojrzenia, a te bez grzywki odsłaniają czoło i przenoszą uwagę na oczy.

Kobiety o okrągłej lub kwadratowej twarzy powinny wybrać długość zachodzącą na podbródek. Strzyżenie powyżej tego poziomu jeszcze bardziej podkreśli kształt twarzy. Włosy nieco dłuższe, wręcz przeciwnie, wygładzą kąciki i wizualnie zmniejszą policzki.

Fryzura carre na krótkie włosy

Carre o długości podbródka lub nawet nieco krótszej stosuje się raczej do cienkich włosów. Długość jest bardzo praktyczna, ponieważ zawsze możesz zmienić wygląd, robiąc inne rozstanie lub zmieniając kierunek grzywki. Jeśli końcówki zostaną lekko posmarowane woskiem lub żelem do włosów, fryzura będzie wyglądać bardziej swobodnie

Piękności z fryzurami carre będą nadal uśmiechać się do nas z okładek słynnych błyszczących magazynów w 2022 roku. Różnorodne fryzury pozwalają fantazjować i eksperymentować z obrazami i stylami.