Fryzura Bob-carre z pasemkami: 12 świetnych opcji dla modnych pań!

Bob-carre to jedna z najpopularniejszych fryzur. Niesamowity kształt, praktyczność i wszechstronność sprawiły, że ta fryzura przyciągnęła uwagę wszystkich kobiet. Fryzura pasuje do każdego kształtu i struktury twarzy, dlatego ponownie stała się pożądana na całym świecie.

Carre to klasyka fryzjerstwa. Jest bardzo popularna wśród kobiet w każdym wieku, ponieważ carre jest proste (ale nie konserwatywne) i krótke (ale wciąż ma pewną długość). W dzisiejszych czasach trudno już wyobrazić sobie carre bez mocno ściętych bocznych nitek włosów. Ta fryzura nazywa się bob-carre.

Charakterystyczna cecha fryzury

Bob-carre powstał z połączenia dwóch popularnych fryzur:

– krótkiego bob’a, wykonanego techniką zwiększania objętości;

– carre – jednolite strzyżenie od płatka ucha prawie do brody.

Wydłużone pasma z boku nadają fryzurze wiele nowych możliwości. 

Dla kogo ta fryzura jest odpowiednia?

Strzyżenie jest tak zmienne, że pasuje absolutnie do każdego typu twarzy. W zależności od kształtu i cech twarzy fryzura jest krótsza lub dłuższa. W ten sposób możesz dostosować poszczególne funkcje i cały wygląd jako całość.

Jeśli twarz jest zbyt wydłużona, zbyt owalna, konieczne jest wybranie jak najkrótszej fryzury. Ta technika skupi się na twarzy, wizualnie kompensując długość włosów. Wystarczy kilka prostych trików, aby fryzura stała się wyrazista, obszerna i pełna życia.

Okrągła twarz wymaga większej objętości z tyłu głowy i mniejszej po bokach. Kwadratową twarz można wyraźnie zaokrąglić, wydłużając przednie pasma włosów tuż pod brodą.

Przykład fryzury z wydłużonymi pasmami włosów

Stylizacja fryzury typu bob zajmuje kilka minut. Najlepiej stylizować zaraz po umyciu. Za pomocą okrągłej szczotki dodaj objętości z tyłu głowy. Przednie pasma włosów, w zależności od owalu głowy, są albo wyciągnięte, aby były jak najbardziej jednolite i długie, albo skręcone w kierunku podbródka.

Jeśli podobał Ci się artykuł, podziel się nim ze znajomymi!