Francuski styl: 5 powodów, dla których Francuzki wyglądają młodo w wieku 60+

Francuzki mają popularny termin „jolie laide”, który dosłownie tłumaczy się jako „piękna brzydka kobieta”. Termin ten w pełni oddaje ich filozofię piękna: Francuzki akceptują swoje ciało i wiedzą, jak każdą wadę zamienić w godność. Paryżanka za absolutną miłość do siebie i do swojego ciała, nie nakłada podkładu, by ukryć pryszcz, ale robi wszystko, aby zlikwidować przyczynę jego pojawienia się. A więc we wszystkim: piękno od środka, a nie na pokaz.

1. Ochrona przed słońcem

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek, ale sposób na zachowanie młodości. Francuzki dbają o swoją skórę i chronią ją przed promieniowaniem ultrafioletowym nawet zimą. Okulary w samochodzie w torebce i w biurze to codzienność. Tak samo kochają produkty SPF, nakładając go nie tylko na twarz, ale także na wszystkie odsłonięte części ciała. Na zimę SPF 5-10, a latem nie mniej niż 30.

2. Komfort

Francuzki nigdzie się nie spieszą, mają czas na sen i picie kawy, a komfort osobisty jest ważniejszy niż cokolwiek innego. Kobiety spędzają czas z rodziną, ale nie zapominają o wygodzie osobistym. Generalnie babcie francuskie nie są gotowe poświęcić się całkowicie swoim wnukom. Może dlatego wyglądają tak dobrze.

3. Odżywianie

Odżywianie Francuzek można nazwać idealnym. Niektórzy zachwycają się małymi porcjami podawanymi we francuskich restauracjach. Zazwyczaj menu składa się z dania głównego, przystawki i deseru. Im mniejsza porcja, tym wolniej ją spożywamy, a więc tym zdrowsza. Nawyk jedzenia małych, zróżnicowanych porcji, staranne przeżuwanie każdego kawałka to jedna z najprostszych inwestycji w długoterminowe zdrowie.

4. Naturalność

W ogóle nie dbają o narzucone zasady piękna. Śmiało malują usta jasną szminką i to chyba jedyny kosmetyk w ich makijażu. Ale z reguły podążają za trendem „au naturale” i wybierają bardzo naturalne odcienie makijażu lub szminki. Starają się wyglądać jak najbardziej naturalnie i nie rozpoznają makijażu totalnego. Paryżanka wolałaby wydać pieniądze na dobrą kosmetyczkę lub drogi krem ​​niż na podkład lub puder.

5. Bilans wodny

Woda jest kluczem do zdrowia, młodości, urody człowieka. U młodych ludzi rezerwa wody w organizmie wynosi 70-75%, z wiekiem wskaźnik ten systematycznie spada, a po 50 roku życia spada do 55%. Grozi to spowolnieniem procesów metabolicznych, wzrostem lepkości krwi, gwałtownym spadkiem zdolności do pracy i przyspieszonym starzeniem się wszystkich komórek w ciele.

Dlatego, aby uniknąć przedwczesnego starzenia się, konieczne jest utrzymanie równowagi wodnej. Wskazane jest rozpoczęcie dnia od szklanki czystej, świeżej wody: pomoże to organizmowi obudzić się i uruchomić układ trawienny. Następnie w ciągu dnia trzeba wypić 2 – 2,5 litra. woda. Wtedy skóra nabiera elastyczności, drobne zmarszczki są wygładzone, wszystkie układy funkcjonują wyraźnie

Czytaj więcej: Moje piękne, cienkie włosy – najlepsze fryzury i porady stylizacyjne