Fotograf zaryzykował życie, aby sfotografować tego dzikiego lwa na wolności: poznaj historię tego zdjęcia!

Lew jest królem wszystkiego, będzie chronił swoje królestwo przed każdym, w tym przed fotografami! W ten sposób Atifowi Saeedowi udało się zrobić to niesamowite zdjęcie wściekłego lwa! Zgadliście – ten fotograf sfotografował lwa idącego w kierunku aparatu.

Cała historia miała miejsce w 2012 roku, kiedy Saeed był w parku safari w pobliżu jego miasta Lahore w Pakistanie

Z zamiłowania fotograf przyrody, wysiadł z samochodu, aby sfotografować lwa z bliska. „Myślałem – muszę pokazać charakter i status lwa, a to był jedyny sposób, w jaki mogłem to osiągnąć”. Atif powiedział Daily Mail. Niestety, kocie ucho wychwyciło dźwięk aparatu! Atif pobiegł do swojego samochodu i zdołał uciec. Cała przygoda trwała tylko kilka sekund, ale wynagrodziła go niesamowitymi zdjęciami. Po tym, jak Saeed wsiadł do samochodów, śmiał się z tego, co się stało. Ale patrząc wstecz i przypominając sobie tę scenę, zdał sobie sprawę, jak blisko był śmierci i poprzysiągł, że nigdy więcej nie zrobi czegoś tak głupiego.

Stałem przed nim w bliskiej odległości od mojego samochodu, a drzwi samochodu były otwarte. Siedziałam na ziemi kilka metrów od niego, a on patrzył na mnie jak na swoją zdobycz… Śmiałem się wtedy, ale teraz, kiedy patrzę wstecz na tamten incydent, nie sądzę, żebym mógł zrobić to ponownie. Byłem bardzo blisko śmierci”.

Oto dwa wyjątkowe zdjęcia, które udało się uchwycić Atifowi Saeedowi:

Atif Saeed słynie z niesamowitych zdjęć uchwyconych z natury. Ma tylko około 665 000 obserwujących na Facebooku, a zasługuje na znacznie więcej. Praca, jaką wykonuje, aby uchwycić zaskakujące obrazy natury, jest kolosalna. Czasami jest to nawet bardzo niebezpieczne. Ale wyniki są wręcz wyjątkowe. Możesz zobaczyć to na własne oczy!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!