Fenomenalne fryzury i kolory: 6 sekretów młodego wyglądu po 50 roku życia!

Zadbane włosy są integralną częścią pięknego i harmonijnego wizerunku. Szczególnie ważne dla kobiet, które przekroczyły próg 50 lat, jest znalezienie własnego stylu, wybranie fryzury, która korzystnie odmłodzi ich wygląd. Jak wyglądać młodziej niż na swój wiek – 6 przydatnych wskazówek dla dojrzałych pań.

Nie rezygnuj z krótkich fryzur

Krótkie fryzury to dobry wybór dla dojrzałych kobiet. Doskonale podkreślają indywidualność i optycznie wydłużają szyję.

Bob na krótkie włosy lub pixie to udany wybór, jeśli zależy Ci na prostej i szybkiej aranżacji. Jest to dość wygodne dla kobiet pracujących, które nie mają wystarczająco dużo czasu na poranne przygotowania.

Magia kolorów

Czarny kolor może dodać kilka lat do twojego wieku, ale całkowite rozjaśnienie włosów nie jest dla wszystkich. Kobiety o zbyt jasnej skórze, nawet bladej, lepiej jak pozostaną przy takich naturalnych odcieniach, jak kasztan lub jasny blond. Wyglądają tak naturalnie, jak to możliwe i są odpowiednie dla przedstawicieli wszystkich rodzajów kolorów (grubych czy cienkich, kręconych czy prostych).

Pielęgnacja długich włosów

Istnieje stereotyp, że kobiety po pięćdziesiątce powinny trzymać się średniej długości włosów. Tymczasem przy odpowiedniej pielęgnacji długie włosy korzystnie odmłodzą dojrzały wygląd i dają pełną swobodę eksperymentowania z nowymi fryzurami.

Większa objętość

Tutaj nie mówimy o tym, co było popularne w latach 80. ubiegłego wieku. Wystarczy ładnie wymodelować fryzurę, aby nadać włosom brakującą objętość. Do tego celu najlepiej nadają się krótkie fryzury. Ważne jest, aby nie przesadzać z produktami do stylizacji, aby włosy nie wyglądały na „sklejone”.

Kręcona fryzura sprawi również, że włosy będą bardziej widoczne, odwrócą uwagę od zmian w skórze twarzy związanych z wiekiem. Loki na krótkich lub średnich włosach wyglądają bardzo nowocześnie.

Nowoczesne techniki koloryzacji

Techniki koloryzacji obejmują podkreślanie, koloryzację, balayage. Złote pasma na włosach chłodno odświeżają spojrzenie, dodają fryzurze objętości i doskonale „maskują” siwe włosy.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Zdecydowałaś się zmienić swój wizerunek i nie wiesz od czego zacząć? Zaczyna się od włosów. Zmień kolor włosów lub pofarbuj poszczególne pasma na fioletowo, różowo, a Twoje włosy zabłysną nowymi kolorami! Asymetryczna grzywka zamiast prostej grzywki to również świetny pomysł!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!