Etykieta odzieży: 7 zasad etykiety, których NIE wolno ci łamać!

Nie wystarczy nosić modne ubrania, aby być stylowym i atrakcyjnym. Musisz także wiedzieć, jak nosić te ubrania. Etykieta odzieżowa jest zawsze mile widziana, ale czasami popełniamy błędy, nie zdając sobie sprawy, że ją naruszamy. Oto 7 mniej oczywistych błędów, które każdy popełnia.

#1. Biały biustonosz pod białą bluzkę

Czarny biustonosz noszony pod białą bluzką to temat tabu. Wszyscy to wiedzą. Z tego powodu wiele kobiet błędnie uważa, że ​​biały biustonosz jest niewidoczny pod białą bluzką. Raczej na odwrót. Biel jest bardziej widoczna niż czerń. Sugerujemy więc wybór beżu lub koloru ciała.

#2. Biustonosz + krótki top

Crop top wygląda dobrze tylko wtedy, gdy nie ma spod niego wystających czarnych lub silikonowych ramiączek biustonosza. Pamiętaj o głównej zasadzie: musisz nosić krótki top bez bielizny.

#3. Jak poprawnie i na który guzik zapina się marynarkę?

Jeśli marynarka ma dwa guziki, zapinana jest na górny guzik. Jeśli marynarka ma trzy guziki, zapinana jest na guzik górny i środkowy lub tylko na guzik środkowy.

#4. Beżowe rajstopy 

Nawet jeśli kupisz bardzo drogie beżowe rajstopy, delikatnie mówiąc, nie będą wyglądać zbyt dobrze. Są przestarzałe. Ale możesz bezpiecznie nosić białe rajstopy lub czarne z monogramem, jak Gucci i Chanel.

#5. Torba + buty w tym samym kolorze

Może kiedyś reguła była aktualna, ale dziś jest całkowicie przestarzała. Torba w tym samym odcieniu co buty to jeden z najczęstszych błędów odzieżowych współczesnych kobiet.

#6. Sznurowanie na Jordanach

Buty Jordan kojarzą się z wolnością. Dlatego sznurówki należy niedbale zawiązać, jak na powyższym obrazku.

#7. Rozcięcie na marynarce

Zapewne zauważyłeś, że blezery mają rozcięcie na dole z tyłu. Musi być cofnięty. W przeciwnym razie będziesz wyglądać śmiesznie.

Czytaj więcej: Projekt kuchni: 3 rzeczy, które kosztują dużo pieniędzy, ale na dłuższą metę są bezużyteczne!