Eleganckie i pełne wdzięku: 20 najpiękniejszych Francuzek w historii

Och, Francja! Czerwona szminka, modne butiki i świeże croissanty o poranku. A miejscowe dziewczyny? To kolejny przysmak! Francuzki są tak piękne i tajemnicze, że mogą konkurować z każdym. Co więcej, nie mają określonego typu wyglądu. Są tak różne, że aż trudno uwierzyć, że urodziły się w tym samym kraju.

Sporządziliśmy listę najpiękniejszych Francuzek wszechczasów. Prawie wszystkie z nich to aktorki lub modelki.

Michele Mercier

Prawdziwa legenda francuskiego kina. Przez całe życie Mercier zagrała w 55 filmach i 3 serialach telewizyjnych. Trudno się w niej nie zakochać – jest zbyt piękna.

Sophie Marceau

Francuska aktorka, która już w wieku 16 lat zagrała w filmie “Fort Sagan” u boku Gerarda Depardieu i Catherine Deneuve. Ma teraz 54 lata, ale nie poznałabyś tego po jego wyglądzie.

Catherine Deneuve

W wieku 77 lat aktorka wciąż nie jest gotowa się poddać: niedawno z jej udziałem ukazał się film „Prawda”.

Yvonne Furneaux

Córka Anglika i Francuzki karierę rozpoczęła w 1952 roku. Przy tak spektakularnym wyglądzie po prostu miała zostać jedną z największych aktorek w historii kina.

Marie-France Pisier

Kiedyś najlepsi reżyserzy Francji kręcili ją w swoich filmach. Przyciągała uwagę swoim zniewalającym i tajemniczym wyglądem. „Diabeł i dziesięć przykazań”, „Duch wolności”, „Niebieska nuta” – wszystkie role dziewczyny są niesamowite.

Letitia Casta

Jeden z pierwszych aniołów Victoria’s Secret i przedstawiciel firmy kosmetycznej L’Oréal, a także aktorka, scenarzystka, reżyserka i po prostu niesamowita piękność!

Audrey Tautou

Przede wszystkim ta piękna kobieta została zapamiętana z filmów „Amelie” i „Coco przed Chanel”. Każda jej rola to zupełnie nowe wcielenie. 

Mylene Demongeot

Ojciec aktorki pochodzi z Nicei, a matka z Charkowa. Ciekawa kombinacja! Od 15 roku życia Mylene pracowała jako modelka w pracowni Pierre’a Cardina. Później rozpoczęła błyskotliwą karierę filmową.

Eva Green

Tę kobietę trudno z kimś porównać. Jej wygląd jest wyjątkowy, a jej praca aktorska zasługuje na szczególną uwagę. „Dom Wyjątkowych Dzieci Pani Peregrine”, „Euforia”, „Marzyciele”…

Melanie Laurent

Melanie Laurent znana jest daleko poza granicami Francji. Jaka jest wartość jej pracy w „Inglorious Basterds” i „Illusion of Deception”?!

Marion Cotillard

Marion wyraźnie może pochwalić się szeregiem nagród w dziedzinie kinematografii, posiada bardzo dużą liczbę nagród. A tak przy okazji, stała się drugą, po Sophii Loren, aktorką, która otrzymała Oscara za rolę w filmie obcojęzycznym.

Cindy Bruna

Co za gorąca brunetka! To zrozumiałe: matka francuskiej top modelki jest Kongijką, ojciec Włochem. Nie bez powodu mówi się, że mieszanie krwi daje piękne dzieci.

Emmanuelle Beart

Ta aktorka ma we krwi żydowskie, greckie, chorwackie, a nawet maltańskie korzenie. Zdaniem większości krytyków filmowych jej lekkość, piękno i wdzięk zostały najlepiej oddane w filmie „Manon ze źródła”, gdzie tańczyła nago w terenie.

Mylene Farmer

Francuska piosenkarka wygląda jak postać z kreskówki lub gry wideo. Jasnorude włosy, brązowe oczy, wyrazisty nos. Oto kto zdecydowanie wyróżnia się w naszej selekcji!

Sigrid Agren

Topowa modelka o francuskich i szwedzkich korzeniach od dawna podbija serca milionów.

Isabelle Adjani

Czarne włosy i niebieskie oczy to marzenie każdego fotografa. Nic dziwnego, że pokochały ją kamery. Przekonajcie się sami po obejrzeniu Opętanych czy Królowej Margot.

Louise Bourgoin

Francuzka o ciekawym wyglądzie zdążyła już spróbować swoich sił jako aktorka, modelka, prezenterka. I na pewno nie chce przestać. Louise jest jedną z nielicznych modelek, która uśmiecha się na prawie każdym zdjęciu. Ona emanuje pozytywem.

Carole Bouquet

W wieku 64 lat żona Gerarda Depardieu nadal kwitnie, czego z pewnością nie można powiedzieć o wszystkich gwiazdach show-biznesu.

Berenice Marlohe

Kolejny uderzający przykład udanego mieszania krwi. Matka aktorki pochodzi z Francji, ojciec jest pochodzenia kambodżańsko-chińskiego. Marlohe jest zapamiętana z roli dziewczyny Bonda w 007: Skyfall.

Alizee Lyonnet

Jej piosenki są znane na całym świecie!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!