Eleganckie i nowoczesne: 25 uroczych fryzur dla kobiet po 60 roku życia!

Po 60 roku życia większość kobiet zmienia fryzurę. Zastanawiając się, jaki rodzaj fryzury wybrać, należy wziąć pod uwagę stan i strukturę włosów, związane z wiekiem zmiany na twarzy i szyi.

Pixie dla kobiet po 60 roku życia

Jedną z popularnych obecnie fryzur jest krótkie i modne pixie. Młode kobiety uwielbiają tą fryzurę, kobiety w średnim wieku noszą ją z przyjemnością, a dla pań po 60-tce dodaje sporo świeżości i oryginalności.

Przestudiuj szczegółowo swoją twarz

Siedząc na fotelu u fryzjera, powinnaś przestudiować z nim aktualny stan włosów pod różnymi kątami i wybrać odmianę pixie. Jeśli nie ma potrzeby maskowania zmarszczek związanych z wiekiem, możesz zrobić fryzurę bez grzywk. Z boku musisz spojrzeć na stan policzków. Po lewej lub prawej stronie możesz zostawić kilka włosków dłuższych. Widok z tyłu również wymaga osobnego opracowania.

Klasyczny bob

Jeśli włosy są bardzo cienkie i rzadkie, najlepszym wyborem będzie uwielbiany przez wszystkich klasyczny bob. Ta kobieca fryzura doda objętości Twoim włosom pod każdym kątem.

Klasyczny bob koniecznie wiąże się z grzywką. Paniom o krągłych kształtach i okrągłej twarzy lepiej jest zrezygnować z prostej grzywki – dzięki temu z przodu twarz będzie wyglądać na nieco spłaszczoną. Lepiej wybrać wydłużoną grzywkę z boku, którą w razie potrzeby można schować za uchem. Z tyłu włos może być ścięty w linii prostej. Jeśli wymaga tego kształt głowy, pasma można unieść na czubku głowy, tworząc niewielką objętość.

Kaskada

Czasami po sześćdziesiątce trudno jest od razu zrezygnować z długich włosów, zwłaszcza jeśli przez lata się do nich przyzwyczaiło. Możliwy jest kompromis – jedna z fryzur, taka jak wydłużony bob, stopniowana fryzura lub kaskada.

Wydłużony bob to świetna opcja dla pełniejszej twarzy. Możesz zamaskować policzki i fałdy karku. Kaskada do włosów średniej długości zapewni niezbędną objętość z tyłu i po bokach. Włosy będą wyglądać dobrze i schludnie, tworząc ogólne wrażenie fryzury.

Schludna i elegancka fryzura pomoże dojrzałym paniom wyglądać młodziej. Ale w tym celu musisz wcześniej przestudiować, jak fryzura będzie wyglądać pod różnymi kątami.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!