Elegancki i żywy: styliści nazwali najpiękniejszy odcień szminki w tym sezonie!

To kolor koralowca. Ten kolor jest uważany za jeden z najtrudniejszych do wymyślenia. Jednak styliści twierdzą, że pasuje do każdej osoby. Ważne jest, aby uniknąć typowych błędów makijażowych z koralową pomadką – i wszystko będzie świetnie.

Dla kogo odpowiedni jest kolor koralowy?

Przede wszystkim zwróć uwagę na stan swojej skóry. Koralowy odcień podkreśla niedoskonałości cery, a jeśli cierpisz na trądzik lub inne dolegliwości skórne, ton nie przyniesie Ci żadnych korzyści.

Po drugie, nie zapominaj, że koralowy odcień jest jasnym akcentem i często staje się głównym akcentem. Dlatego jeśli wybierzesz taki kolor ust, reszta makijażu powinna być dyskretna.

Na koniec nie zapominaj, że ten kolor nadaje zębom żółtawy odcień, co czyni je mniej atrakcyjnymi.

Kolor koralowy – kiedy należy go nosić?

Kolor ten nosi się w połączeniu z dyskretnym makijażem twarzy, jak najbardziej zbliżonym do naturalnego odcienia skóry. W tym przypadku koralowa szminka staje się akcentem, który odpowiada za wyrazistość. To pewny sposób, aby minimalistyczny wygląd był ciekawszy i jaśniejszy. Koralowa pomadka jest idealna do szybkiego przekształcenia dziennego makijażu w wieczorowy i wyjścia na imprezę prosto z biura.

Kolor koralowy jest odpowiedni, jeśli masz idealną kondycję skóry, bez zmarszczek i niedoskonałości. Jak widać, równie dobrze rezonuje zarówno z brązowymi, jak i niebieskimi oczami, z zimną i ciepłą skórą. Z tego powodu wielu stylistów uważa ją za uniwersalną.

Kolor koralowy jest dobry tylko wtedy, gdy jest jedynym akcentem na twarzy. Wyrazisty, ponętny, żywy – idealny wybór, jeśli chcesz się wyróżnić, nie wyglądając prowokacyjnie.

Czytaj także: 4 psychologicznych sztuczek, które sprawią, że on się w tobie zakocha