Elegancka 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?

Kolory wpływają na nasze emocje i nastrój. Podobnie jak ubrania. Kiedy nosisz szary strój, pozbawiony blasku i kształtu, czujesz się smutniejszy niż zwykle. A kiedy nosisz żywy i wyrazisty sweter, czujesz się szczęśliwszy. Dlatego proponujemy zrobić małą rewolucję w swojej garderobie i zapomnieć raz na zawsze o neutralnych i nudnych ubraniach.

Aby czuć się energicznie i pięknie, z jednej strony styl musi być żywy i energiczny, a z drugiej wygodny i elegancki. Dlatego zalecamy noszenie dynamicznego stroju o swobodnych krojach, który odzwierciedla Twoją osobowość.

Jeśli nie jesteś fanem oversizowych stylizacji, szerokie spodnie możesz zastąpić spodniami zwężanymi, z wyeksponowaną kostką, a kardigan z marynarką. Lub możesz całkowicie zrezygnować z kardiganu, jeśli możesz pochwalić się szczupłą sylwetką. W końcu jego rolą było wyrównanie sylwetki.

Liczy się to, jak kolor stroju kojarzy się z odcieniem Twojej skóry. Jasnoróżowy kolor i brzoskwiniowy odcień wyglądają wdzięcznie, delikatnie i kobieco. Te odcienie dodają świeżości spojrzeniu i odmładzają wizerunek kobiety.

W gruncie rzeczy ubrania oversize są rzeczami bezwymiarowymi. Dzięki swobodnemu krojowi pasują na wszystkich ludzi, niezależnie od budowy ciała, tak jakby sylwetkę całkowicie otuliła tkanina, a płaszcz zdjęty z cudzych ramion.

Zazwyczaj ubrania oversizowe mają proste i lakoniczne kształty, zamiast tego kolor, faktura i krój mogą być bardzo wyraziste.

Nasza modelka ma ciepły odcień skóry, dlatego stroje w kolorze szkarłatnym, różowym, żółtym, brzoskwiniowym lub pomarańczowym współgrają z jej figurą tak harmonijnie, jak to tylko możliwe. I dzięki temu dama wygląda na bardziej energiczną i młodszą.

Aby wyglądać młodo, trzeba przede wszystkim czuć się młodo, a jasne akcenty mogą ci pomóc. Zwykle wystarczą 1-2 żywe akcenty, ale trzeba je rozcieńczyć klasycznymi odcieniami.

Nie tylko kolory dodają wyrazistości, ale także nadruki, cięcia i kształty. Świeży look z nietypowym nadrukiem lub krojem wyróżni Cię z tłumu i nada młodzieńczy wygląd.

Doświadczenie pokazuje, że świeży, energetyczny i wyrazisty look można skomponować nawet z klasycznych tonów – czerni, bieli i szarości. Kontrast zawsze odmładza.

Nie bój się eksperymentować z nowymi stylami, kolorami czy fakturami, ponieważ sekretem stylowego i atrakcyjnego wyglądu jest pewność siebie. Kobieta, która jest pewna siebie i swojej urody, nie może wyglądać inaczej.

Czytaj więcej: Te 10 zasad należy do kobiet podziwianych i szanowanych przez wszystkich.