Ekscytujące: te zdjęcia przypominają nam, dlaczego każdego dnia powinniśmy dziękować strażakom!

Portugalia jest krajem dotkniętym traumą po gwałtownych pożarach z 2017 r. W ich wyniku życie straciło około 200 osób. Liczby te byłyby niewątpliwie znacznie wyższe, gdyby nie wysiłek strażaków, którzy z narażeniem życia rzucają się w ogień, by ratować innych!

Portugalia zawsze boryka się z tym problemem ze względu na warunki klimatyczne. Według rządu tylko w tym roku spłonęło już około 92 000 hektarów ziemi. W samym tylko regionie Serra de Estrela tegoroczne pożary zniszczyły ponad 28 000 hektarów, czyli ponad 25% całego obszaru.

W latach 2017-2018 ponad 2000 strażaków robiło wszystko, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Jednak nadal siali spustoszenie w kilku obszarach.

Zdjęcie, na którym widać wyczerpanych strażaków, obiegło już Internet. I nie ma w tym nic dziwnego, bo wszyscy mają świadomość, jak dzielnie i niestrudzenie działają na rzecz ratowania ludzkiego życia.

,,Strażacy robią, co w ich mocy, niektórzy z nich zostali poważnie ranni.” – powiedział portugalski premier Antonio Costa

Zdjęcie przesłane na Facebooka przez strażaka Pedro Brasa wyraźnie pokazuje okoliczności, w jakich znalazł się on i jego koledzy. 13 wyczerpanych strażaków leży na trawie. Pracowali cały dzień i całą noc bez przerwy, a teraz zostało im tylko 25 minut przerwy! Powietrze nad nimi jest pełne dymu.

Wiele osób wyraziło wdzięczność i wsparcie dla strażaków w komentarzach do opublikowanego zdjęcia. „Ci ludzie są gotowi zaryzykować życie za tak niskie zarobki” – pisze jedna osoba. „Piłkarze zarabiają miliony i mieszkają w 5-gwiazdkowych hotelach. Nasi strażacy ryzykują życiem ratując ludzkie życie i śpią na ziemi! To prawdziwi bohaterowie!” – napisał inna kobieta.

Odwaga i nieustraszoność strażaków zasługują na najwyższy szacunek. Udostępnij te zdjęcia, aby oddać hołd bohaterom, którzy są gotowi zaryzykować życie, aby ocalić innych. Jak najwięcej osób musi je znać!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!