Dzieci rozwiążą to zadanie w minutę, a ty ile czasu potrzebujesz?

Jeśli masz dziecko w szkole i przynajmniej raz otworzyłaś podręcznik do matematyki, musiałeś być zdezorientowana. Zadania dzieci wydają się tak skomplikowane, że jedyne, co możemy zrobić, to wzruszyć ramionami.

Ale prawda jest taka, że ​​zadania są dość lekkie, a dzieci z łatwością sobie z nimi poradzą. I faktycznie to my staliśmy się mniej rozumie, a nie zadania cięższe. Oto zadanie dla współczesnych dzieci, które może zająć Ci dłuższą chwilę.

Jaką wartość ma krzesło?

Pierwsze trzy przykłady są całkiem proste. Nawet przedszkolak poradzi sobie z nimi, ale ten ostatni problem wymaga większej ostrożności, bo trzeba będzie się liczyć z kolejnością czynności. Uzbrój się w cierpliwość, ustaw minutnik i spróbuj. Odpowiedź znajdziesz pod obrazkiem i nie zapomnij wpisać swojego czasu w komentarzu. Nie powinno ci to zająć więcej niż 50 sekund.

Zacznijmy od pierwszego przykładu. Tutaj wszystko jest jasne: jeśli pomnożenie trzech rowerów daje nam 8, to za każdym rowerem kryje się cyfra 2.

W drugim przykładzie musimy rozwiązać małe równanie, a mianowicie 2 + 7 = x — 1. I dość szybko zdajemy sobie sprawę, że za domem kryje się liczba 10.

W trzecim przykładzie wystarczy podzielić 10 przez 2, aby otrzymać 5, co odpowiada kanapie.

A w ostatnim przykładzie musimy zapamiętać kolejność operacji. Mianowicie, że najpierw wykonuje się mnożenie i dzielenie, a potem resztę. Innymi słowy, mamy 5 pomnożone przez 2, co daje nam 10. Następnie od 10 odejmujemy 10 (iloczyn sofy i roweru/minus dom) i okazuje się, że zostaje nam 8, co w rzeczywistości jest poprawna odpowiedź.

Podsumujmy:

Rower – 2

Kanapa – 5

Dom – 10

Krzesło – 8

A jeśli zadanie jest dla Ciebie łatwe, spróbuj rozwiązać poniższe zadanie i napisz odpowiedź w komentarzu.