Dylemat dojrzałych pań: jakie fryzury można nosić po pięćdziesiątce?

Te fryzury pomogą Ci odjąć 10 lat od twarzy i wyglądać po prostu fenomenalnie. Bierzemy przykład z gwiazd, które mają już ponad 50 lat. Zmiana fryzury lub koloru włosów jest zawsze najbardziej oczywista i najważniejsza, jeśli chcesz uzyskać efekt odmłodzenia.

Jaką fryzurę powinnaś mieć?

Teraz hitem jest pixie i bob, które naprawdę pomogą Ci zmienić kształt twarzy, optycznie ją wyszczuplając. Jeśli chcesz ukryć policzki, wybierz asymetryczne fryzury. Podłużna twarz zostanie skorygowana przez stopniowaną grzywkę, a kwadratowa twarz zostanie poprawiona przez gładkie cięcia i dodatkową objętość włosów w czubku głowy. Jeśli masz większe kości policzkowe, wybierz wydłużoną fryzurę, która pomoże odwrócić uwagę od Twoich policzków. 

Jaką długość wybrać?

Niektórzy styliści uważają, że jeśli włosy nie są cienkie i połamne, nie trzeba zmieniać ich długości. Jedyne, co musisz zrozumieć, to jak układać włosy, aby za każdym razem wyglądały inaczej.

Co zrobić z długimi włosami?

Jeśli nie chcesz się strzyc, istnieją świetne opcje dla średnich włosów. Optymalną opcją jest nakładanie warstw. Pomoże to utrzymać objętość i gęstość. Dobrym przykładem tej fryzury jest fryzura aktorki Umy Thurman.

Jaki kolor wybrać?

Oprócz fryzur należy zwrócić szczególną uwagę na odcień włosów. Niektóre panie preferują jaśniejsze odcienie, ponieważ takie kolory doskonale maskują siwe włosy. Jednak nie powinnaś wstydzić się swoich siwych włosów. I odwrotnie, możesz zdecydować się na całkowicie siwe włosy.

Po 50 roku życia kobiety mogą spróbować różnych technik farbowania, takich jak balejaż, ombre, pasemka czy szatusz. Technika balejażu jest obecnie u szczytu popularności. Mogłaś tego doświadczyć spacerując ulicami w mieście, ponieważ wiele kobiet farbuje teraz włosy w ten sposób. Najlepiej jednak skonsultować się z doświadczoną stylistką.

W pewnym wieku włosy stają się twardsze, więc nie warto eksperymentować na własną rękę. W końcu przekonasz się, że nie warto narażać własnego piękna.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!