Dwie przyjaciółki przymierzają te same stroje i udowadniają, że styl nie zależy od rozmiaru

Denise Mercedes i Maria Castellanos to dwie przyjaciółki, które mieszkają w Stanach Zjednoczonych i rok po roku udowadniają całemu światu, że standardy piękna są fałszywe i tylko popychają tysiące kobiet na całym świecie na skraj rozpaczy.

Te odważne młode kobiety przepisują zasady mody i własnym przykładem nakłaniają miliony kobiet na całym świecie do zaakceptowania swojego naturalnego piękna, nie ulegając uprzedzeniom stworzonym przez przemysł kosmetyczny.

Chociaż mają zupełnie inne sylwetki, obie kobiety są na tej samej fali. Ich kolosalny sukces (2,5 miliona obserwujących na Facebooku, 2,6 miliona obserwujących na TikTok i 1,1 miliona obserwujących na Instagramie) wynika z odwagi, z jaką tworzą identyczne nowe stroje.

Zasada jest prosta, dziewczyny wymyślają strój, dopasowują go do swojego rozmiaru i robią zdjęcia w dokładnie takich samych ciuchach. I oczywiście dzielą się swoimi wynikami z opinią publiczną na TikTok, Facebooku i Instagramie.

Kiedy miała zaledwie 16 lat, Denise (po prawej) wysłała swoje zdjęcia do różnych agencji modelek, ale została odrzucona, ponieważ była pulchna i drobna. Ale młoda kobieta nie zniechęciła się i odkryła możliwości oferowane przez Social Media i z czasem stała się prawdziwą gwiazdą.

Kobieta stała się ambasadorką trendu body positivity, a nawet uruchomiła w duchu tego pomysłu kampanię boiditsmybody (z angielskiego bo to moje ciało) dedykowaną wszystkim kobietom, bez względu na morfologię ciała.

A jakiś czas temu Denise wraz ze swoją przyjaciółką Marią Castellanos uruchomiła kampanię #StyleNotSize (styl – nie rozmiar), która promuje ideę, że bycie pięknym, smak i zmysł estetyczny mają znaczenie, a nie parametry ciała.

Pomysł dwóch kobiet zainspirował tysiące ludzi w każdym wieku, ze wszystkich kontynentów i trwa do dziś. Kobiety zdradzają, że zasady tego ruchu to ubierać się w to, co się lubi, kochać swoje ciało i nie porównywać się z innymi.

Denise zdradza, że ​​każdego dnia otrzymuje setki wdzięcznych wiadomości od swoich zwolenników, dzięki którym czuje się piękniejsza i pewniejsza siebie. Kobiety mają nadzieję, że sukces ich kampanii wpłynie na funkcjonowanie branży kosmetycznej.

„Kiedy miałem 16 lat, zawsze czułem presję opinii publicznej i chciałbym mieć kogoś, za kim mógłbym podążać, aby stać się silniejszym. Niestety w 2008 roku było to również dość trudne. Cieszę się, że wszystko się teraz zmienia – mówi Denise.

„Chciałbym, żeby kobiety były dokładnie takie, jakimi są. Nie wstydź się ich ciała i tożsamości. Chcę, żeby powiedzieli: Boże, noszę tę bluzkę i wyglądam świetnie! Chcę czuć, że nikt mnie nie osądzi po tym, jak się ubieram” – zdradza Maria Castellanos.

Według raportu opublikowanego przez Allied Market Research, światowy rynek odzieży plus size osiągnął w 2019 roku 480,99 miliarda dolarów, a do 2027 roku ma osiągnąć 696,71 miliarda dolarów.

Uważamy, że eksperyment dwóch pięknych i odważnych przyjaciółek był więcej niż natchniony – to był krzyk w dobrym tego słowa znaczeniu. Wszystko dlatego, że prawdziwe piękno jest głęboko w środku!

Czytaj więcej: 1 dzień bez jedzenia. Co się stanie, jeśli pościsz przez 24 godziny