Dowiedz się! Nie zostawiaj na noc szklanki wody obok łóżka

Wszyscy wiemy, że lekarze namawiają nas do picia dużej ilości wody. Wiele osób nie rozstaje się ze szklanką wody,  nawet kładąc się spać. Trzymają szklankę wody na szafce nocnej obok łóżka, aby pić wodę w środku nocy. Wydaje się, że jest to dobry nawyk, ale wiąże się z tym pewne ryzyko. Ryzyko? Jakie zagrożenia, gdy mówimy o świeżej wodzie?

Obejrzyj ten film do końca, ponieważ niektóre stwierdzenia mogą Cię zaskoczyć lub nawet zmienić ten nawyk. To dzieje się z wodą gdy ta stoi na nocnym stoliku:

Skład wody się zmienia.

Pod wpływem powietrza woda pochłania dwutlenek węgla, czyli zmienia swój skład chemiczny. Według healthyfoodstar.com, gdy dwutlenek węgla emituje kilka protonów, obniża poziom pH wody i zmienia jej smak. W ten sposób woda staje się bardziej kwaśna niż pożądana. Woda o niskim pH źle wpływa na układ trawienny.

Woda ma kontakt z pyłem i zarazkami.

W otwartej szklance gromadzi się pył i drobnoustroje, trafić się mogą komar czy mucha. Budząc się, możesz nawet nie zauważyć takiej niespodzianki w szklance. Oczywiście nie stanowią zagrożenia dla twojego życia, ale mogą powodować nieprzyjemne konsekwencje, takie jak rozstrój żołądka, biegunka lub nudności.

Tworzysz środowisko do rozmnażania bakterii.

Wieczorem wypiłeś trochę wody, a potem zostawiłeś szklankę na stoliku nocnym? Gratulacje! Do rana Twoja szklanka zakwitnie! Oczywiście tego nie zauważysz, ale jeśli masz mikroskop, możesz zobaczyć, ile bakterii powstało w nocy w ślinie, którą pozostawiłeś na krawędzi szklanki. W wodzie nie ma cukru ani białka, które bakterie mogłyby spożywać, ale gdyby tam były na pewno spowodowałby szybszy rozwój drobnoustrojów.

Zagrażasz swojemu domowi.

Oczywiście, tuż obok stolika nocnego znajduje się gniazdko elektryczne do lampki lub ładowarki do telefonu. W nocy nie masz wystarczającej kontroli nad swoimi ruchami i jest duże prawdopodobieństwo, że możesz potrącić szklankę z wodą. Jeśli woda dostanie się do gniazdka, może nastąpić zwarcie, które spowoduje pożar.

Zakłócisz swój sen.

Jeśli pijesz wodę w nocy, częściej będziesz korzystać z toalety. To zakłóci twój sen, sprawi, że będziesz niewyspana. Rano obudzisz się zmęczona, a po południu nie będziesz wystarczająco produktywna. Co więcej, możesz być zirytowana i zestresowana. Najlepiej wypić ostatnią szklankę wody 2 godziny przed snem, spać całą noc bez przerwy i całkowicie zregenerować siły. Jeśli jednak nie chcesz zrezygnować z tego nawyku, lekarze zalecają przykrycie szklanki talerzem. Zatem ani skład, ani smak wody się nie zmienią. Równie ważne jest, aby nie pić kilka razy z tej samej szklanki bez płukania, a tym bardziej, aby używać ją z całą rodziną nawet przez kilka dni. Zadbaj również o butelkę, w której przechowywana jest woda. Woda przechowywana w plastikowych butelkach, które są narażone na działanie wysokich lub niskich temperatur lub z krótkim okresem przydatności do spożycia, również staje się szkodliwa. Dbaj o siebie i dbaj o wodę, którą pijesz.

Leave a Reply