Dowiedz się, która fryzura pasuje do kształtu Twojej twarzy!

Jeśli chcesz zmienić swój wygląd, aby wyglądać młodziej i atrakcyjniej, po prostu zmień fryzurę. Właściwa fryzura może zdziałać prawdziwe cuda. Dobra fryzura, odpowiednia do kształtu głowy, kondycji włosów i kolorytu skóry to niepodważalny atrybut współczesnej kobiety. A jeśli nie wiesz, którą fryzurę wybrać, pomożemy Ci. Oto, jak wybrać fryzurę zgodnie z kształtem twarzy, aby zawsze wyglądać 10 na 10.

Fryzura do owalnej twarzy

W tym przypadku szerokość twarzy jest znacznie węższa niż długość. Podbródek jest wydłużony i ma kształt trójkąta lub trapezu. A kości policzkowe nie są bardzo wyraźne.

Owalny kształt twarzy uważany jest uważany za prawidłowy. Z taką twarzą możesz nosić niemal każdą fryzurę, nawet bardzo krótkie fryzury, takie jak pixie, garcon czy pixie-bob. A jeśli nie jesteś fanką radykalnych rozwiązań, możesz spróbować angielskiego boba, takiego jak Emma Watson.

Kiedy mówimy o włosach średnich i długich, paleta opcji jest jeszcze większa. Ale sugerujemy, abyś skupiła się na fryzurach kaskadowych, tych z grzywką i tych, które opadają swobodnie jak włosy Anne Hathaway.

Jeśli owal twarzy jest bardzo wyraźny, a twarz jest wydłużona, sugerujemy noszenie prostej fryzury z długimi włosami lub fryzurę typu bob, która dobrze pasuje do owalu twarzy. I nie zapomnij o nowoczesnych technikach farbowania włosów, takich jak ombre, sombre czy balejaż. 

Fryzury do okrągłej twarzy

Niewiele kobiet może pochwalić się szczupłą sylwetką lub brakiem zbędnych kilogramów. Nadwaga może gromadzić się w różnych miejscach, ale z reguły atakuje okolice talii, policzki i owal twarzy. Zaokrąglone policzki i szerokie kości policzkowe to cechy charakterystyczne okrągłej twarzy. Podbródek z reguły jest lekko wydłużony.

Styliści uważają, że proste grzywki za bardzo zakrywają czoło, dzięki czemu twarz wygląda na masywną i ciężką. A jej brak sprawia, że ​​czoło jest za duże. Dlatego zalecamy wypróbowanie fryzur z asymetryczną grzywką, która odsłania część czoła, dodając twarzy świeżości i modnego wyglądu. 

Fryzury z efektem mokrym włosów nie są najlepszym pomysłem. Podkreślają policzki, podwójny podbródek i wysmuklają rysy twarzy. Naszą sugestią jest porzucenie tego stylu na rzecz zwiewnych i lekko niechlujnych fryzur.

Z drugiej strony styliści uważają, że fryzury średniej i długiej długości wyglądają lepiej na kobietach o okrągłych twarzach niż fryzury krótkie. Długie włosy po obu stronach twarzy tworzą pionowe linie, które sprawiają, że twarz staje się cieńsza, ramiona węższe, a figura bardziej zgrabna.

Fryzury do kwadratowej twarzy

Kształt ten charakteryzuje się niemal równą szerokością i długością twarzy. Jednocześnie podbródek prawie nie wystaje (ale pozostaje wyrazisty), a czoło, szczęka i kości policzkowe są równie szerokie.

Aby twarz była bardziej kobieca, wybierz asymetryczne, zwiewne fryzury z rozczochranymi lub lekko falującymi włosami. Ważne jest, aby rozcieńczyć surowość wyglądu, tworząc naturalną, ale elegancką nieostrożność. W tym mogą ci pomóc fryzury kaskadowe, asymetryczne grzywki, kudłata fryzura i wszystkie warstwowe fryzury odpowiednie dla średnich i długich włosów.

Zaleca się również unikanie strzyżenia włosów na bardzo krótko, nie zaleca się również pozostawienia czoła bez grzywki. Wszystko to stawia twoją twarz w złym świetle.

Fryzury do trójkątnej twarzy

Kobiety o trójkątnej twarzy mają wąski podbródek, wyraziste kości policzkowe i szerokie czoło. Również w tej kategorii możemy zaliczyć kobiety o twarzy w kształcie rombu. Odpowiednie są dla nich fryzury, które wizualnie rozszerzają dolną część twarzy.

Najlepsza długość włosów to długość do połowy szyi lub ramion.

Unikaj ultrakrótkich fryzur, włosów zawiązanych w kucyk, obszernych fryzur, fryzur bez grzywki i wszelkich innych stylizacji, które podkreślają kanciastość kości policzkowych.

Fryzury do twarzy w kształcie gruszki

Kobiety o gruszkowatej twarzy mają wąskie czoło, szerokie kości policzkowe, obszerne policzki i dość wyrazisty podbródek. Poziomowanie odbywa się w dwóch kierunkach: z jednej strony trzeba wizualnie powiększyć czoło, az drugiej zmniejszyć kości policzkowe.

Dlatego zaleca się noszenie fryzur z asymetryczną grzywką, fryzur o zwiększonej objętości, fryzur z lokami, fryzur dobrze dopasowanych do owalu twarzy i oczywiście fryzur z włosami w kok. Wszystko to nada Ci atrakcyjny wygląd.

Oprócz bobów, pixie-bobów i bobów do ramion, nie zapomnij o fryzurach typu garcon. Z drugiej strony zaleca się unikanie strzyżenia, które odkrywa uszy i strzyżenia włosów na ultrakrótko.