Dowiedz się, jaka fryzura pasuje do Twojego kształtu twarzy!

Jeśli chcesz zmienić swój wygląd, aby wyglądać młodziej i atrakcyjniej, po prostu zmień fryzurę. Odpowiednio dobrana fryzura może zdziałać prawdziwe cuda. Dobra fryzura, dostosowana do kształtu głowy, kondycji włosów i kolorytu skóry to niepodważalny atrybut współczesnej kobiety. A jeśli nie wiesz, jaką fryzurę wybrać, my Ci pomożemy. Oto jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, aby zawsze jak miss świata!

Fryzura do kwadratowej twarzy

Ten kształt charakteryzuje się prawie równą szerokością i długością twarzy. Jednocześnie podbródek prawie nie wystaje (ale pozostaje wyrazisty), a czoło, szczęka i kości policzkowe są tej samej długości. Celem strzyżenia jest uczynienie twarzy bardziej kobiecą.

Dlatego wybieraj asymetryczne, zwiewne fryzury z włosami kręconymi lub lekko falującymi. Ważne jest, aby rozcieńczyć surowość wyglądu, tworząc naturalną, ale elegancką niedbałość. W związku z tym pomocne mogą być fryzury pixie z asymetryczną grzywką, fryzura kudłata i fryzury warstwowe dla średnich i długich włosów.

Fryzura do owalnej twarzy

W tym przypadku szerokość twarzy jest znacznie węższa niż długość. Najczęściej podbródek jest wydłużony i ma kształt trójkąta lub trapezu. A kości policzkowe są dość wyraźne. Owalny kształt twarzy jest uważany za anatomicznie poprawny.

Akceptuje zarówno fryzury krótkie, takie jak pixie, garcon czy pixie-bob, jak i mniej radykalne fryzury, takie jak fryzury z francuską grzywką. Jeśli owal jest bardzo wyraźny, a twarz wydłużona, proponujemy proste cięcie dla długich włosów lub bob-carre, który dobrze pasuje do owalu twarzy.

Fryzura do okrągłej twarzy

Zaokrąglone policzki i szerokie kości policzkowe to cechy charakterystyczne okrągłej twarzy. Podbródek z reguły jest lekko wydłużony. W tym przypadku celem strzyżenia jest wydłużenie twarzy, nieco rozcieńczając pełnię twarzy.

Dlatego styliści uważają, że fryzury na średnie i długie włosy wyglądają lepiej na kobietach o okrągłej twarzy niż fryzury krótkie. Długie włosy po obu stronach twarzy tworzą pionowe linie, które optycznie wysmuklają twarz.

Fryzura do trójkątnej twarzy

Kobiety o trójkątnej twarzy mają wąski podbródek, wyraziste kości policzkowe i szerokie czoło. Również w tej kategorii możemy zaliczyć kobiety o twarzy w kształcie rombu. Odpowiednie są dla nich fryzury wyrównujące dolną część twarzy.

Dlatego wybierz wydłużone fryzury, które korygują owal twarzy. Na przykład bob i niechlujne fryzury. Najlepsza długość to do połowy szyi lub do ramion. Unikaj ultrakrótkich fryzur, włosów związanych w kucyk i fryzur, które zwiększają objętość włosów.

Fryzura do twarzy w kształcie gruszki

Kobiety o twarzy w kształcie gruszki mają wąskie czoło, szerokie kości policzkowe, obszerne policzki i dość wyrazisty podbródek. Wyrównanie odbywa się w dwóch kierunkach: z jednej strony musisz wizualnie rozszerzyć czoło, a z drugiej zmniejszyć kości policzkowe.

Dlatego zaleca się noszenie fryzur z asymetryczną grzywką, fryzur o zwiększonej objętości, fryzur z lokami, fryzur dobrze dopasowanych do owalu twarzy i oczywiście fryzur z włosami w kok. Wszystko to sprawi, że będziesz wyglądać atrakcyjnie.