Długie włosy po 60 latach – 3 powody ZA i 3 powody PRZECIW

Mówi się, że długie włosy po 60 latach to tabu. Ale czy tak jest? W rzeczywistości odpowiedź nie jest tak oczywista. Na wygląd wpływa wiele czynników. Oto 3 powody „za” długimi włosami po 60 latach i 3 powody „przeciw”

Argumenty przemawiające za długimi włosami

#1. Masz czas i pieniądze na pielęgnację włosów.

Tak, włosy z wiekiem tracą elastyczność i są bardziej podatne na wypadanie. A utrzymanie ich w zdrowiu jest bardzo trudne. Dla tych, którzy mają pieniądze, najlepszą opcją jest pielęgnacja salonu, regularne barwienie u specjalisty i wizyta u trychologa.

A jeśli jest dużo czasu, to kompetentna pielęgnacja domowa w postaci naturalnych maseczek i stałego stosowania olejków do włosów.

#2. Starsze kobiety mają niedoskonałości skóry i można je ukryć długimi włosami.

Plamy pigmentowe, zmarszczki i inne drobne problemy mogą poważnie wpłynąć na poczucie własnej wartości, jeśli nie zostaną pokryte długimi włosami.

Ponadto krótkie fryzury są odpowiednie dla kobiet o wyraźnych kośćch policzkowych i idealnym karku. Oznacza to, że nie są odpowiednie dla wszystkich.

#3. Długie fryzury są bardziej uniwersalne

Długie włosy można ułożyć inaczej. Włosy można odpiąć, pięknie ułożyć, skręcone, ciasno w kucyk, zaplecione w warkocz, z grzywką, bez grzywki, gładkie, z kędzierzawą objętością itp. Różnorodność oznacza świeżość. A świeżość była i zawsze będzie kojarzyła się z młodością.

Argumenty przeciwko długim włosom

#1. Genetyka jest niezwyciężona

Pielęgnacja długich włosów wymaga czasu, energii i pieniędzy, bez gwarantowanego rezultatu. Naturalne środki zaradcze są dobre, ale genetyka jest niezwyciężona. Możesz marnować czas na próżno i i tak wyglądać nie na miejscu i niedbale.

#2. Osłabione ciało

Jeśli twojemu organizmowi brakuje witamin, minerałów i składników odżywczych, nie ma sensu inwestować pieniędzy w regenerację długich włosów. Włosy odzwierciedlają ogólną kondycję organizmu i przed przystąpieniem do pielęgnacji włosów musisz naprawić przyczynę problemu.

#3. Pielęgnacja włosów jest męcząca

Jednocześnie długie włosy nie są dla Ciebie dobrą opcją, jeśli nie masz ochoty na comiesięczne wizyty u fryzjera w celu skorygowania rozdwojonych końcówek i końcówek. Jak wspomniano wcześniej – taka fryzura wymaga czasu i wysiłku.

Czytaj więcej: Jak wyglądać pięknie i naturalnie: 8 trików, które uwydatnią Twoje piękno