Dlaczego stylowe kobiety nie noszą złotej biżuterii?

Styliści coraz częściej przypominają nam o uzupełnianiu dziennych i wieczorowych stylizacji biżuterią i dodatkami. Kolczyki, bransoletka lub naszyjnik mogą tchnąć nowe życie w sukienkę, którą miałaś na sobie wiele razy.

Dlaczego jednak, gdy mówi się o biżuterii, znawcy mody nie mają na myśli złotych łańcuszków, kolczyków czy pierścionków? Przekonajmy się…

Co jest nie tak ze złotą biżuterią?

#1. Moda szybko się zmienia

W rzeczywistości z metalami szlachetnymi nie ma nic złego, co więcej, są one nadal wysoko cenione. Pytania nasuwają się wyłącznie do projektowania.

Biżuteria, podobnie jak odzież, szybko się zmienia. To, co było noszone w 2000 roku, nigdy nie wróci do mody w tej samej formie. Będzie podobny projekt, ale nie 1 na 1.

Dlatego lepiej jest preferować modną biżuterię wykonaną z alternatywnych niedrogich materiałów. Tak myśli większość fashionistek.

#2. Noszenie złotej biżuterii jest niebezpieczne

Dzisiaj noszenie złotej biżuterii w miejscach publicznych jest dość niebezpieczne. Chyba nie ma w naszym kraju kobiety, która czuje się całkowicie zrelaksowana, kiedy nosi złoto w metrze. Z drugiej strony przy prostej biżuterii, która kosztuje kilka złotych, możesz czuć się swobodnie, pięknie i pewnie, niezależnie od okoliczności.

#3. Złoto wygląda staroświecko

Większość biżuterii, którą mamy w naszych pudełkach z biżuterią, jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Tak, są bardzo cenne i bliskie sercu, ale wyraźnie pozostają w tyle za nowoczesną modą. Lepiej je podziwiać będąc w domu i wyjść na ulicę z nowoczesnymi dodatkami.

#4. Moda na dużą biżuterię

Obecnie modna jest duża biżuteria, a wykonanie takiego złotego przedmiotu jest dość drogie. Poza tym, kto wie, jaki styl będzie modny za kilka lat.

#5. Złoto jest drogie

Stylowa kobieta wie, jak podkreślić swoje wyrafinowanie bez uciekania się do złota lub innej drogiej biżuterii. Problem w tym, że nie ma uniwersalnej złotej biżuterii pasującej do każdego stroju.

Dlatego o wiele bardziej praktyczne jest stosowanie nowoczesnych akcesoriów, które nie kosztują drogie i można je dostosować w zależności od kontekstu i nastroju. Żadna złota ozdoba nie zamaskuje braku dobrego smaku. I w tym samym stopniu – brak złota nie może przeszkodzić stylowej kobiecie w pokazaniu swojej urody, bo piękno pochodzi z wnętrza.

Czytaj także: Bogata kobieta ubiera się prosto: 24 piękne stroje, aby wyglądać szlachetnie i stylowo!