Dlaczego starsze kobiety wyglądają brzydko z długimi włosami?

Z wiekiem nasze włosy tracą swój dawny urok. Pasemka siwieją i stają się bardziej kruche, włosy tracą objętość, a cebulki nie są już tak mocne i elastyczne jak kiedyś. W efekcie po 40 latach coraz trudniej jest zadbać o perfekcyjny wygląd włosów. A tym bardziej w wieku 60 lat.

Dlatego w tym wieku trzeba zapomnieć o fryzurach syren. Z wiekiem włosy coraz bardziej się psują, końcówki szybciej się rozdwajają, włosy wyglądają na przesuszone, a fryzura na długie włosy tylko podkreśla wszystkie te szczegóły.

Tak, zdarzają się przypadki, kiedy taka fryzura wygląda harmonijnie, ale włosy muszą być zadbane, tak jak na poniższym obrazku.

Oczywiście nie każda kobieta może pochwalić się takimi włosami. A jeśli nie będą wyglądać schludnie, postarzą kobiecą twarz i uwydatnią wszelkie niedoskonałości skóry. Z tego powodu długa fryzura może wyglądać nie na miejscu dla 60-letniej kobiety.

Z drugiej strony pielęgnacja długich włosów wymaga czasu, energii i pieniędzy, bez pewności, czy uzyskasz efekt, czy nie. Naturalne środki zaradcze są dobre, ale wiek i genetyka są nie do pokonania.

Jeśli nie czujesz się zdrowo, a Twojemu organizmowi brakuje witamin, minerałów i składników odżywczych, nie ma sensu inwestować w regenerację włosów. Włosy odzwierciedlają ogólną kondycję organizmu, a przyczynę problemu trzeba leczyć, zanim zaczniemy się nimi zajmować.

Jednocześnie długie włosy nie są dobrym rozwiązaniem, jeśli nie jesteś gotowy na comiesięczne wizyty u fryzjera. Taka fryzura wymaga czasu i wysiłku.

Dlatego nie bój się nosić krótkich włosów. Krótkie fryzury wyglądają stylowo, wyraziście i współcześnie. I w przeciwieństwie do długich fryzur, łatwiej je ułożyć. Dają włosom większą objętość i odmładzają wizerunek kobiety.