Dlaczego niektórzy ludzie w wieku 40 lat wyglądają na 50: jak tego uniknąć?

Pamiętasz dowcip, w którym kobieta pyta mężczyznę, ile jej da lat? Zaczyna wymieniać: według koloru ust – siedemnaście, według brwi – szesnaście, według karnacji – dwadzieścia. W sumie pięćdziesiąt trzy. To bardzo istotna historia (i nie, nie pod względem męskiego chamstwa). Nasz wiek rzeczywiście składa się z różnych elementów. W tym artykule powiemy Ci, które z nich psują ogólny wygląd kobiety.

Przestarzałe zwyczaje

Po naszych matkach i babciach „odziedziczyliśmy” pewne rytuały pielęgnacyjne. Więc nadal zamrażamy kostki lodu z rumiankiem, aby rano odświeżyć skórę. Z jakiegoś powodu nikt nie myśli w tym czasie o skurczu naczyń na twarzy, trądziku różowatym, podrażnieniu, nadwrażliwości i suchości. 

Istnieją już niedrogie, skuteczne i bezpieczne alternatywy na pozbycie się porannej opuchniętej twarzy i poprawę cery! Wybierz rozpoczęcie dnia od kriomasażu specjalnymi różdżkami.

Doskonale działa przeciwobrzękowo, przywraca skórze sprężystość i napięcie.

Jak tego używać?

1. Delikatnie dociśnij, przesuń patyczki wzdłuż linii na szyi i dekolcie.

2. Aby zmniejszyć opuchliznę, przesuwaj się w kierunku płatków uszu, co ułatwi odpływ limfy.

3. Delikatnie przetrzyj okolice oczu, aby je usunąć.

4. Stosuj rano lub wieczorem na oczyszczoną twarz z olejkiem, serum, kremem nawilżającym lub maską.

5. Po zabiegu patyczki umyj wodą z mydłem, dobrze wysusz i przechowuj w lodówce.

Farbowanie włosów na jeden kolor

Jednolity kolor, zwłaszcza jeśli jest to ciemny odcień (lub nawet czarny!), natychmiast rzuca kilkanaście lat na wierzch. Kontrast między skórą a włosami zostaje zwiększony, a najmniejsze defekty stają się widoczne: zmarszczki, obrzęki, pigmentacja.

Koloryści zalecają regularne odświeżanie włosów poprzez cieniowanie głównego koloru jaśniejszymi pasemkami. Pasemka przy twarzy również powinny mieć jaśniejszy odcień – to nada świeżości i wygładzi niedoskonałości.

Opalenizna

Zanim zaczniesz się opalać, weź pod uwagę, że od 75% do 90% zmarszczek jest spowodowanych ekspozycją na promieniowanie UV!

Okolice oczu

Kolejny stereotyp, który odziedziczyliśmy po starszym pokoleniu: okolice oczu nie wymagają szczególnej pielęgnacji, wystarczy zwykły krem. Rzeczywiście różnice są i to kolosalne: skóra jest tu cieńsza i bardziej sucha, wcześniej pokryta zmarszczkami mimetycznymi i skłonna do obrzęków. A to oznacza, że ​​pielęgnacja musi mieć odpowiednie składniki.

Kofeina, witamina C, escyna są odpowiednie do zwalczania obrzęków. Peptydy rozluźniające mięśnie i retinol skutecznie zadziałają na zmarszczki w tym obszarze. W takim przypadku kremy powinny być specjalnie przeznaczone do okolic oczu! Prosty przykład: stężenie retinoidów w kremie do twarzy jest wyższe, ponieważ skóra jest tu cieńsza. Jeśli zastosujesz ten sam produkt na cienką skórę wokół oczu, może wystąpić zaczerwienienie, podrażnienie, a nawet pieczenie.

Postawa

Korekta postawy jest trudna, ale realna: spróbuj założyć gorset – nauczy Cię on utrzymywać plecy we właściwej pozycji. Pomogą również regularne masaże, fitness lub joga. Poproś trenera o wybranie specjalnych ćwiczeń do wzmocnienia mięśni pleców, szyi.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!