Dlaczego nie powinniśmy przyjmować prezentów od nieznajomych: historie i powody, które przekonają Cię, by tego nie robić!

Na pewno doświadczyłaś takich sytuacji w swoim życiu. Jechałaś do pracy i tam ktoś cię czymś częstował. A czasem nawet nieznajomi, na przykład w kolejce lub nawet na ulicy. Więc generalnie przestałam brać przekąski od innych ludzi. I tobie radzę zrobić to samo.

Kiedy coś jest nam oferowane, naszym pierwszym odruchem jest zaakceptowanie tego. To naprawdę nie ma znaczenia, co oferują. I nie ma znaczenia, czy naprawdę tego potrzebujemy. Kiedy ci zaoferują, dlaczego nie skorzystać. On jest uprzejmy. Ta osoba zrobiła dla ciebie coś dobrego i nie powinnaś jej obrażać. Jeśli nie zaakceptujesz tego gestu, będzie zdenerwowana.

Kierowałam się tą logiką przez wiele lat z rzędu. Brałam od ludzi rzeczy, smakołyki, których nie potrzebowałam ani nie chciałam. Tak więc w moim domu były stare książki, które ktoś mi kiedyś dał; przyjmowaliśmy od gości jedzenie, które potem trzeba było wyrzucić.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to pierwszy powód dala którego nie powinnaś brać niczego od innych ludzi

Musisz przekroczyć ten próg grzeczności i jasno powiedzieć tej osobie, że po prostu jej nie potrzebujesz. Inna opcja, jeśli odmowa jest całkowicie obrzydliwa, możesz wziąć smakołyk, ale na przykład nakarmić ptaki lub bezdomne zwierzęta.

Doświadczenie z dzieciństwa

Jako dziecko miałam dziwne doświadczenie. Byłam przywiązana do obcych, a nie do jedzenia. Właśnie szłam na przystanek autobusowy i minął mnie mężczyzna w wieku około 40 lat. Idę tak i czuję coś w dłoni. Dosłownie podniosłam to z bezwładu i od razu spojrzałem na to, co tam było.

Okazało się, że to petarda. Mężczyzna uśmiechnął się do mnie i coś powiedział. Nie pamiętam teraz, co to było, ale nawet wtedy wydawało mi się to bardzo dziwne. Dlaczego nieznajomy rzuca w dziecko petardami? Dojechałem na przystanek i wyrzuciłem ją do kosza.

Niebezpieczeństwa są wszędzie

Jeśli myślisz logicznie, zawsze istnieje możliwość, że osoba, kiedy coś daje, robi to ze złymi intencjami. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że przyjaciel, współpracownik lub krewny dobrze cię traktuje. Ktoś przyniesie ciasto z domu, ktoś kupi słodycze.

Ale jeśli są to obcokrajowcy, to powinnaś o tym pomyśleć. I dlaczego nieznajomy miałby dawać komuś jedzenie? Może być nieświeże lub nawet zatrute. To jest mało prawdopodobne. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że dana osoba może dać ci coś ze złymi myślami, nasycając ten smakołyk lub prezent swoją energią.

Jestem raczej podejrzliwą osobą, dlatego osobiście zadecydowałam, że nie wezmę niczego od obcych

Nigdy nie wiesz, co ta osoba ma na myśli. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy jest to posiłek okolicznościowy. Jednak odmowa czegoś takiego nie jest w jakiś sposób ludzka. Ale jeśli nie znam dobrze osoby, wezmę jedzenie, ale go nie zjem.

Nie biorę też jedzenia od współpracowników, których nie znam dobrze lub od osób, których nie lubię. Wszystko to można zrobić z grzeczności. Ale kiedy wiesz, że dana osoba ma coś złego przeciwko tobie, zjedzenie jej jedzenia jest dosłownie chodzeniem po ostrzu noża.

Moja przyjaciółka miał pewną sytuację. Kiedy była dzieckiem, zmarła jej matka, a ojciec ożenił się z inną kobietą. A ich związek nie był idealny, macocha wcale jej nie kochała. Już w wieku dorosłym, kiedy moja koleżanka wyszła za mąż, pewnego dnia wróciła do domu, a jej mąż otwiera słoik dżemu, który przyniósł jej ojciec (dżem zawierał środki na przeczyszczenie). A potem ona i jej mąż kłócili się przez cały tydzień. Jak później dowiedziała się moja koleżanka, jej macocha zrobiła ten dżem i podała jej go rękami ojca.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!