Dlaczego kobiety powinny codziennie jeść kawałek awokado?

Dodając do codziennej diety tylko jeden zdrowy produkt, możesz uzyskać maksymalne korzyści: zdrową skórę, długie włosy i ogromny zapas energii.

Nie martw się, ten owoc jest nie tylko zdrowy, ale i pyszny! Na pewno sam lubisz jeść śniadanie z grzanką z awokado.

Korzyści z awokado dla organizmu

Korzyści z surowego awokado dla kobiet są po prostu nie do przecenienia. Ten cudowny owoc zawiera ogromną ilość różnych witamin, kwasu foliowego, potasu, magnezu, fosforu, żelaza i wielu innych przydatnych substancji.

Awokado pomaga normalizować wagę, wyrównywać koloryt i strukturę skóry, wzmacniać włosy, a nawet łagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego! Spróbuj dodać ten produkt do swojego codziennego menu, a zauważysz jego działanie.

Jak wybrać awokado

Aby zapewnić ciału korzyści, wybierz dość miękkie, dojrzałe, ciemnozielone awokado. Twardy i niedojrzały owoc jest uważany za toksyczny i może być szkodliwy dla zdrowia. Ale i tak raczej go nie zjesz: niedojrzałe awokado jest twarde i bez smaku.

Dojrzałe awokado jest jedna z ulubionych potraw dietetyków – mistrz w zawartości szerokiej gamy witamin i minerałów. Zastanów się sam: awokado zawiera witaminy A, C, E, D, P i K, a także witaminy z grupy B, zawiera dużo potasu, wapnia, sodu, fosforu i magnezu