Dlaczego Kate Middleton nigdy nie rozstaje się ze swoją torebką?

Torba odzwierciedla styl życia, osobowość i status kobiety. Na przykład mała torebka kojarzy się z delikatnością, wyrafinowaniem i stylem. Z tego powodu kobiety po prostu uwielbiają kopertową torbę. Ale zalety tego akcesorium nie są tutaj ograniczone. Nie bez powodu księżna Cambridge zawsze go nosi.

Dlaczego Kate Middleton nie rozstaje się z kopertową torebką?

Podczas każdego publicznego wystąpienia księżna Cambridge pilnuje, by trzymała w dłoni torebkę. Niemal niezbędny dodatek dla niej. A powód, dla którego księżna wybiera to akcesorium, jest związany nie tylko ze stylem. Eksperci od etykiety uważają, że jej miłość do kopertówki ma określony cel.

Żona księcia Williama wydaje się naśladować królową Elżbietę II, która decydowała się nosić torebkę, gdy uczestniczyła w wydarzeniach, w których uściski dłoni nie były odpowiednie. Z reguły księżna Cambridge trzyma torbę obiema rękami w okolicy brzucha, unikając w ten sposób niepożądanych uścisków dłoni.

Zwłaszcza, że ​​królewski protokół mówi, że ludzie należący do rodziny królewskiej to ci, którzy wyciągają rękę, gdy chcą się z kimś przywitać, a nigdy odwrotnie. Eksperci od psychologii sugerują również, że księżna może używać torby jako tarczy – sposobu na zachowanie spokoju i ochronę przed denerwującymi wtargnięciami osób wokół niej.

Z kolei Grant Harrold, były kamerdyner księżnej Diany, jest przekonany, że użycie kopertówki przez księżnę Cambridge pokazuje, że pragnie eleganckiej postawy, popularnej wśród ważnych i pewnych siebie osób, takich jak prezydenci, arystokraci lub ministrowie.

Zgodnie z królewską etykietą torebkę trzyma się w dłoni, a nie pod pachą. Jest trzymana z przodu obiema rękami lub z boku jedną ręką. W przeciwieństwie do zwykłych toreb, kopertówkę można przenosić z jednej ręki do drugiej.