Delikatne, nowoczesne i bardzo piękne: 20 najciekawszych fryzur dla kobiet powyżej 40 roku życia

Kobiety powyżej 40 roku życia są szczególnie ostrożne przy wyborze fryzury. Struktura włosów pogarsza się z wiekiem, dlatego preferowane są fryzury, które mogą nadać fryzurze dodatkową wizualną objętość, mogą odmłodzić i odświeżyć wygląd każdej kobiety. 

Każda kobieta chce, aby jej włosy wyglądały świetnie pod każdym kątem. Musisz dokładnie wiedzieć, jak stylowe fryzury dla pań wyglądają pod każdym kątem.

Bob

Za fryzurą typu bob znajduje się skrócony kark. Jest to charakterystyczna cecha fryzur na dowolnej długości włosów. Jeśli istnieje chęć zwiększenia efektu objętości korony głowy, należy ogolić tył głowy.

Przednie włosy są zawsze dłuższe niż tylne. Ich długość zależy od wybranej opcji strzyżenia. Pasemka do krótkiego boba są cięte na wysokości płatków uszu, do średniego boba – na wysokości podbródka, a do wydłużonego – na wysokości ramion.

Z boku widać, że włosy są ścięte pod pewnym kątem.

Carre

Fryzura carre wygląda tak samo bez względu na to, pod jakim kątem na nią spojrzysz – z przodu czy z tyłu.

Asymetryczny bob

Asymetryczny bob zapewnia cięcie pasm znajdujących się blisko twarzy na różnych poziomach. Dlatego z przodu widzimy 2-poziomową fryzurę, a za włosami ukośną linię fryzury. Włosy wydają się płynnie płynąć od góry do dołu.

Pixie

Warstwowa fryzura pixie jest coraz częściej wybierana przez panie po 40 roku życia. Charakteryzuje się krótkimi pasmami w okolicy skroni i z tyłu głowy, wydłużoną koroną.

Z tyłu fryzura odsłania szyję i wygląda jak puszysta czapka.

Teraz, gdy widziałaś, jak te fryzury wyglądają pod różnymi kątami, możesz wybrać model, który bardziej Ci się podoba i powtórzyć go.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!