Delikatne, kobiece i bardzo eleganckie: 18 pomysłów na krótkie fryzury dla kobiet po pięćdziesiątce

Dla wielu kobiet 50 rok życia to jak wyrok. Kobiety często kładą kres swojemu wyglądowi, zmieniając się w ten sposób z ładnych kobiet w prawdziwą staruszkę. Styliści kategorycznie sprzeciwiają się takiej decyzji, ponieważ nawet w najbardziej dojrzałym wieku można wyglądać bardzo atrakcyjnie, a czasem nawet uwodzicielsko. A najłatwiejszym sposobem na zmianę wyglądu jest krótka fryzura.

Bob

Fryzura Bob jest uważana za najbardziej wszechstronną. Chodzi o jej kształt – nie ma wyraźnych krawędzi, określonego formatu i ograniczeń. Dla kobiet w wieku 50-60 lat fryzura typu bob da najważniejsze – widoczny efekt odmłodzenia. Zgrabne kosmyki włosów przy twarzy ukryją niedoskonałości, a z tyłu –  podkreśli szyję.

Carre z wydłużeniem

Wydłużony akcent pozwoli puścić wodze fantazji. Jeśli kobieta potrzebuje dłuższej fryzury, w której przednie pasma maksymalnie ukryją twarz i dekolt, włosy można przedłużyć do obojczyka. Jednocześnie ważne jest, aby tył głowy był krótko obcięty, aby kontrast odwracał uwagę od wyrazistych zmarszczek i innych niedoskonałości twarzy.

Odważne fryzury

Dorosłe kobiety mogą sobie pozwolić na eksperymentowanie z wyglądem. Nie ma potrzeby chować się za zmęczonymi włosami, lepiej otworzyć twarz tak bardzo, jak to możliwe i pokazać światu swoje prawdziwe piękno. Do tych celów idealna jest oszałamiająca wygolona fryzura. Jej główną cechą charakterystyczną jest skrócenie włosów na karku i skroniach, a także obszerne włosy na czubku głowy.

Niesamowita młodość

Jeśli w wieku 50-60 lat włosy zaczęły tracić piękno, stały się cienkie i rzadkie, potrzebny jest wspaniały restart. Aby uzyskać objętość i lśniący wygląd, panie powinny zwrócić uwagę na stopniowaną fryzurę typu bob. Dzięki pasmom o różnej długości nawet najbardziej zmęczone włosy będą wyglądać modnie i wspaniale.

Krótkie fryzury to prawdziwa magiczna różdżka dla kobiet w wieku 50-60 lat. Dzięki otwartemu kształtowi, eleganckiemu wyglądowi kobieta będzie mogła odmłodzić swój wizerunek nawet o kilka lat, a także wglądać bardzo modnie. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!