Czyszczenie fug – jak wyczyścić fugi z tłuszczu, pleśni i brudu?

Z biegiem czasu szwy między płytkami bardzo się brudzą i stają się prawie czarne. Ale ze względu na to, że dzieje się to powoli, nie zauważamy tego i przyzwyczajamy się do tego, co jest w tej chwili. Tak było ze mną. Aż przypadkiem natrafiłem na zdjęcie mieszkania zaraz po remoncie. Porównując zdjęcie z tym, co jest teraz, byłem przerażony tym, jak bardzo szwy między płytkami zrobiły się czarne i zacząłem szukać sposobów ich czyszczenia.

W Internecie jest wiele artykułów i filmów na ten temat. Starałem się oczyścić spoiny płytek skrobią i nadtlenkiem wodoru, białym octem, chlorem, amoniakiem, wybielaczem, detergentami i koncentratem cytrynowym. I muszę przyznać, że rozwiązania się sprawdziły, ale dalekie od moich oczekiwań. Ale jedna ze znalezionych przeze mnie metod była bardzo prosta i skuteczna, wszystko, co było do tego potrzebne, było u mnie i zabrałem się do pracy.

Wystarczy woda, szczoteczka do zębów i trochę sody oczyszczonej. Wymieszaj 100 ml wody ze 100 gramami sody oczyszczonej, aż uzyskasz jednorodny, kremopodobny roztwór i nałóż mieszankę na spoiny płytek jak na zdjęciu poniżej. Roztwór sody oczyszczonej i wody bardzo szybko i bez wysiłku usuwa brud z podłogi w kilka sekund. Po oczyszczeniu wystarczy wziąć wilgotną szmatkę i wytrzeć szwy do czysta.

Metoda jest prosta, tania i wydajna. Nie potrzebujesz doświadczenia ani drogich detergentów, kupionych w specjalistycznych sklepach. Wyczyściłem około 2 metry kwadratowe w zaledwie 5 minut. Co wcale nie jest złe.Teraz podłoga wygląda jak nowa.

Czytaj więcej: 5 domowych sposobów na wybielanie zębów