Czy skakanie w spadającej windzie uratuje tobie życie? To jedyny sposób na przetrwanie w spadającej

Z reguły największym strachem związanym z windą jest utknięcie w niej. Ale są gorsze sytuacje. Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, co zrobisz, jeśli winda nagle zacznie gwałtownie spadać? Myślisz, że masz szansę uciec? A jeśli tak, to w jaki sposób? Dowiesz się o tym z tego filmu. Ale najpierw zasubskrybuj kanał.

Ogólnie rzecz biorąc, dziś windy są bezpieczne, prawdopodobieństwo upadku windy jest bardzo małe. Niemniej jednak lepiej być przygotowanym na wszystko i dokładnie wiedzieć, co robić w podobnej sytuacji. Oto trzy główne zasady, które pozwolą ci znaleźć szansę na wyjście z opresji.

1. Nie skacz.
Niektórzy twierdzą, że jeśli podskoczysz w spadającej windzie, może zmniejszyć siłę uderzenia, ale tylko wtedy, gdy skoczysz tuż przed upadkiem i jeśli prędkość nie jest zbyt duża. Jeśli nie wiesz, w którym ułamku sekundy podskoczyć, lepiej tego nie rób, ponieważ grozi to poważnym urazem głowy. Skakanie jest więc bezużyteczne i ryzykowne! Zostało to wykazane w eksperymencie z manekinem. Uwierz mi, los manekina był dramatyczny.

2. Nie stawaj na nogach.
Stanie na nogach z nadzieją, że nogi zamortyzują upadek, również nie jest warte. Nic dobrego z tego nie wyniknie. W chwili uderzenia twoje nogi będą musiały wytrzymać nacisk grawitacji, czyli 10 razy większy niż masa twojego ciała. Niestety nikt nie może przyjąć takiego ciosu.

Teraz, gdy wiesz, czego nie możesz robić, czas dowiedzieć się, jak postępować właściwie.

3. Połóż się na podłodze.
Połóż się na podłodze, twarzą do góry. Jeśli masz torbę, połóż ją pod głową, aby choć trochę zamortyzowała uderzenie. Zakryj twarz dłońmi. Nadal nie jest to bezpieczne, ale będziesz miał szansę na przeżycie, otrzymując mniej poważne obrażenia. W tej pozycji siła uderzenia rozkłada się na całe ciało. W takiej sytuacji mało prawdopodobne jest rozsądne myślenie, ale to jedyna słuszna decyzja.

Udowodniła to Amerykanka, który w 1945 roku pracowała w najwyższym wówczas budynku na świecie – Empire State Building. Betty Lou Oliver weszła do Księgi Rekordów Guinnessa jako kobieta, która przeżyła najdłuższy swobodny upadek windy. Przeżyła po tym, jak spadła wraz z nią z 80 piętra.

To wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że to Cię zainteresowało. Do zobaczenia wkrótce Cześć.