Dlaczego się postarzamy: 4 odcienie włosów, których powinny unikać kobiety po 30 roku życia

Niefortunny kolor włosów może łatwo dodać kilka dodatkowych lat do twojego wieku. Dlatego wybierając odcień, musisz spojrzeć nie tylko na trendy w modzie, ale także wziąć pod uwagę swój styl i status społeczny, kolor oczu, kolor skóry, a nawet preferencje kolorystyczne w ubraniach.

Oto 4 kolory i odcienie, których należy unikać, jeśli nie chcesz wyglądać na starszą.

Czarny

Wiele brunetek łączy się ze swoim wizerunkiem – jasnym, atrakcyjnym dla mężczyzn – i nawet nie myśli o rezygnacji z tego koloru włosów. Ale nic nie może pozostać takie samo. Z wiekiem naturalny rumieniec znika, skóra staje się jaśniejsza, kontrast między bladą twarzą a czarnymi włosami zaczyna wyglądać nienaturalnie.

Dawno, dawno temu Katy Perry zmieniła swój wizerunek korporacyjny i została blondynką. Wielu fanom się to nie podobało.

Ale Katy wróciła do czerni i zobacz, co z tego wynikło. Wyraźnie dojrzała!

Czarne włosy mają jeszcze jedną podstępną cechę. Gdy tylko włosy zaczynają rosnąć na głowie, siwe włosy natychmiast rzucają się w oczy i zdradzają prawdziwy wiek.

Ciemne włosy sprawiają, że nawet młodsze osoby wyglądają na dużo starsze niż są w rzeczywistości.

Ale delikatne ombre na naturalnych włosach brunetek odświeża i zmiękcza rysy twarzy. Zobacz, jak ładna jest Penelope Cruz z blond pasemkami we włosach.

Bez tych ombre wygląda dużo starzej.

Szaro-żółte pasemka

Nie myśl, że lekkie akcenty zawsze wyglądają młodziej. Ważne jest, aby nie pomylić się z odcieniem. Kiedy harmonizuje z naturalnym kolorem włosów, okazuje się świetny. Kiedy się kłóci, nie tak bardzo.

Spójrz na te zdjęcia przed i po. Po farbowaniu dziewczyna zaczęła wyglądać bardziej stylowo. Ale teraz nie wygląda tak młodo jak wcześniej.

Nawet jeśli kolor pasemek na twarzy jest naturalny (na przykład popielaty blond), nadal nie gwarantuje nam to dobrego wyniku.

Zimny blond

Odcienie platynowego blondu, a nawet sztuczne siwe włosy weszły w modę tak pewnie, że wiele kobiet nie zastanawia się, czy taka kolorystyka im odpowiada. Nie wszystko, co jest w modzie, jest orzeźwiające i młodzieńcze.

Zimny ​​odcień blond włosów sprawia, że ​​skóra jest szara i pozbawiona życia, dodaje kilka lat. Ale ciepłe pszeniczne, złote i miodowe tony łagodzą rysy twarzy.

Jeśli nadal wybierasz włosy w kolorze zimnego blondu, ważne jest, aby nie kłóciło się to z Twoją cerą. Tutaj różowawa skóra i popielaty kolor włosów wyraźnie nie są ze sobą przyjazne, dlatego kobiety się sztucznie postarzają.

Nienaturalne kolory włosów

Czasami kobieta chce zrobić coś szalonego z włosami. W takim pośpiechu niektóre kobiety podejmują zdecydowaną decyzję o farbowaniu włosów na czerwono, zielono, a nawet na niebiesko. Ale dobry stylista nigdy nie ulegnie takiemu klientowi.

Nienaturalne zimne kolory podkreślają szarawy odcień skóry, dodają lat.

A ogniste, rude kolory mogą nawet zrobić z młodej dziewczyny „namiętną, pełnoletnią kobietę”.

Znalezienie odcienia, który ozdobi i odmłodzi, nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza po 40roku życia. Nie ufaj obrazkom na pudełkach z farbami do włosów. Lepiej poszukać dobrego fryzjera, który nie będzie zbyt leniwy, aby wybrać dla Ciebie idealny kolor.