Czemu niektóre kobiety w wieku 40+ wyglądają młodziej niż inne?

Zmarszczki, nadwaga i worki pod oczami nie czynią nas piękniejszymi, ale problem tkwi nie tylko w nich. Styl życia, przyzwyczajenia, wady i mentalność wpływają na nasz wygląd o wiele bardziej dramatycznie niż zmarszczki na twarzy czy niedoskonała sylwetka.

Pracując od ponad 10 lat jako masażysta i dietetyk zauważyłem kilka czynników, które wpływają na wygląd kobiety po 40 roku życia, bardziej niż się to wydaje na pierwszy rzut oka. I te czynniki decydują o różnicy między kobietą, która nadal wygląda na 35-40 lat, a inną, która wygląda na ponad 50 lat, chociaż obie mają 45 lat.

Woda

Nie jest tajemnicą, że woda jest bardzo ważna dla ludzkiego organizmu. Od wody zależy kondycja skóry twarzy, paznokci i włosów. Jeśli nie ma wystarczającej ilości wody, będziesz mieć tak zwane „linie odwodnienia”. Plus, będziesz czuć się zmęczony przez cały czas. Twarz może stać się wychudła i matowa.

Optymalna dzienna ilość wody to 20 ml wody na kilogram masy ciała. Jeśli więc ważysz 60 kilogramów, musisz codziennie spożywać co najmniej 1,2 litra wody. Nie polecam zastępowania wody herbatą, kawą, jogurtem lub innymi napojami, ponieważ duża część płynu nie zostanie przyswojona przez organizm.

Kosmetyki – drogie kłamstwo

Niestety po czterdziestu latach Twoja skóra potrzebuje nie tylko nawilżenia i ochrony, ale także odżywienia. A z mnogości kosmetyków bardzo trudno jest znaleźć naprawdę dobry produkt, który dostarczy skórze witamin i mikroelementów.

Nie oznacza to, że musisz kupować najdroższy krem, jaki możesz znaleźć w sklepie, mając nadzieję, że cena jest gwarancją jakości. Najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest dokładne przestudiowanie składu kosmetyków, które zamierzasz kupić, ponieważ możesz znaleźć produkty wysokiej jakości w bardzo uczciwych cenach.

Moda

Niestety, staromodna fryzura lub niewłaściwie dobrane ubrania dodają paniom – 5, a nawet 10 lat. To, co było popularne w twojej młodości, teraz niestety nie ma już znaczenia.

Nie oznacza to, że aby dobrze wyglądać, trzeba odwiedzać drogich stylistów. NIE! Po prostu wybierz rzeczy, które dodadzą Ci elegancji. Podążaj za modą i nie bój się eksperymentować. I tak, nie musisz wydawać dużo pieniędzy na rzeczy, aby wyglądać stylowo.

Dieta

Chociaż związek między prawidłowym odżywianiem a pięknem został odkryty wieki temu, wiele kobiet nadal to pomija. Na próżno, bo ponad połowa problemów skóry, paznokci, zębów i włosów jest wynikiem złego odżywiania.

Dla młodego i zdrowego wyglądu po 40 latach wystarczy wziąć pod uwagę ogólne zalecenia: nie opuszczaj śniadania, jedz o stałych porach, jedz obiad 4 godziny przed snem, unikaj smażonych potraw i węglowodanów, kontroluj spożycie soli, cukier i tłuszcz, strzeż się ekscesów itp. Jestem pewien, że bardzo dobrze znasz wszystkie zasady. Pytanie brzmi, dlaczego nie przestrzegasz zasad?

Wszystko, co lubię, jest albo nielegalne, albo niemoralne, albo tuczące…

Oprócz alkoholu, kawy i palenia papierosów – istnieje wiele mniej oczywistych szkodliwych nawyków, takich jak nawyk kładzenia się późno spać, surfowanie po Internecie przed snem czy oglądanie filmów. Niebieskie światło telefonu postarza skórę, a siedzenie w pozycji na brzuchu wpływa na postawę i skórę szyi.

Staraj się jeść zdrowo, spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, wchodzić w interakcje z innymi ludźmi i podążać za trendami mody, a będziesz wyglądać znacznie młodziej niż rówieśnicy.

Czytaj więcej: Te 10 zasad należy do kobiet podziwianych i szanowanych przez wszystkich.