Czarne sukienki: dlaczego musisz mieć przynajmniej jedną w swojej szafie i dlaczego są tak popularne?

Chanel wynalazła czarną sukienkę na początku XX wieku. Stało się to w 1926 roku, potem zmarł jej kochanek i na jego cześć wymyśliła ten strój. Wcześniej czarne sukienki były noszone głównie jako odzież żałobną. A Chanel dała im nowe życie.

Geniusz jej wynalazku polegał na tym, że mała czarna miała prosty krój bez ozdób, ale wyróżniała się dobrym krojem. Zmieniając dodatki można nadać jej dowolny charakter, od stroju wieczorowego po swobodny, a nawet formalny. Dodatkowym plusem było to, że każda kobieta, nawet biedna, mogła sobie pozwolić na taką suknię.

Ze względu na swoją wszechstronność, małe czarne sukienki są nadal popularne. Są obecne w kolekcjach niemal wszystkich znanych domów mody

Jeśli kupisz czarną sukienkę o prostym kroju i dobrym kroju, który wyszczupla Twoją sylwetkę, może służyć Ci przez wiele lat i zawsze będzie na Tobie wyglądać modnie.

Jeśli założysz ją do wieczorowych dodatków – biżuterii i butów – stanie się wytworną suknią wieczorową. Ale można ją nosić również w ciągu dnia. Aby to zrobić, wystarczy połączyć ja z butami, a także surową kurtką i eleganckim jedwabnym szalem. W takiej formie możesz udać się do urzędu, możesz udać się na negocjacje, a nawet do teatru.

Takie modele z czasem nie wychodzą z mody, więc taka inwestycja bez wątpienia się opłaci.

Kolejny model sukienki z kategorii uniwersalnej

Kolejna dzianinowa sukienka, którą można nosić na różne okazje. Jeśli dodasz jej wieczorowe dodatki, możesz wyjść w niej do teatru, restauracji itp.
A jeśli połączysz ją ze skórzanym lub zamszowym paskiem i sznurowanymi butami, możesz ją nosić do pracy.

Kobiecy model z dekoltem w szpic i szerokim dołem można nosić na dwa sposoby, wszystko jest zależne od dodatków

Nowoczesny model sukienki

Są też modele odważniejsze: sukienki mini, z wycięciami, dekoltami itp. Są specjalnie zaprojektowane na wyjścia – duże lub małe.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!