Cytryna – najskuteczniejszy naturalny „lek” 10 powodów, aby spożywać ją codziennie

Cytryna – najskuteczniejszy naturalny „lek” 10 powodów, aby spożywać ją codziennie

Sok cytrynowy jest najsilniejszym detoksykatorem. To naturalne „lekarstwo” jest naprawdę bezkonkurencyjne. Cytryna regeneruje prawie każdy rodzaj komórek w organizmie i jest w stanie usunąć toksyny z wątroby, których żadne leki nie mogą usunąć.

Czy wiesz, że w regionach geograficznych, w których cytryna jest regularnie uprawiana i spożywana, żyje większość długowiecznych ludzi?

Wszystko związane jest z bogatą zawartością cytryny.

Oprócz dużej ilości witaminy C zawiera również inne korzystne związki:

Wartość odżywcza na 100 gramów

Woda 88,98 g; Watrość energetyczna 29 kcal; Białko 1,10 g; Lipidy 0,30 g; Węglowodany 9,32 g; Błonnik 2,8 g; Cukier 2,50 g; Wapń 26 mg; Żelazo 0,60 mg; Magnez 8 mg; Fosfor 16 mg; Potas 138 mg; Sód 2 mg; Cynk 0,06 mg; Witamina C 53 mg; Tiamina 0,04 mg; Ryboflawina 0,02 mg; Niacyna 0,1 mg; Witamina B6 0,08 mg; Witamina A 0,22 mg;  Witamina E 0,15 mg.

O cytrynach napisano wiele książek. Najbardziej znaną jest „Cud cytryn” Penny Stanway.

Autorka mówi, że osoba, która pije sok uzyskany z pół cytryny 2-3 razy dziennie, pozbywa się infekcji dróg moczowych.

10 dobrych powodów, aby pić cytrynę w dowolnej formie:

Zmniejsza ryzyko kamieni nerkowych

Ze względu na dużą ilość kwasu cytrynowego, substancji chemicznej zwiększającej wydalanie wapnia, cytryny pomagają zapobiegać tworzeniu się kamieni nerkowych.

Wzmacnia żyły!

Sok z cytryny jest bogaty w przeciwutleniacze, które wzmacniają ściany żył i naczyń włosowatych. Ten sok zmniejsza ból i zapobiega pojawianiu się żylaków.

Ochrona onkologiczna

Limonen to substancja chemiczna występująca w skórce cytryny. Eksperymenty wykazały, że ma silne działanie przeciwnowotworowe.

Badania dowodzą, że regularne stosowanie cytryny zmniejsza ryzyko raka nawet o 50%.

Leczenie Trądziku

Zawarta w cytrynie witamina C pomaga skórze lśnić i zabija bakterie, które powodują trądzik.

Obniża temperaturę

Kiedy gorączkujesz podczas przeziębienia, szklanka soku z 1-2 cytryn z gorącą wodą i miodem, wypijana co 2 godziny, pomaga obniżyć temperaturę.

Zapobiega starzeniu się

Dzięki zawartym w nim minerałom i witaminom, cytryna bierze udział w utrzymaniu zdrowia tkanek, zapobiega starzeniu się i wydłuża życie.

Zastępuje kawę

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnych konsekwencji nadmiernego spożycia kawy, możesz zacząć dzień od picia gorącej wody z cytryną.

Dawka witaminy C doda Ci energii i pobudzi przewód pokarmowy. To świetny i zdrowy początek dnia.

Pomaga schudnąć

Oprócz stymulowania trawienia cytryna obniża apetyt, a zdolność do stabilizacji poziomu cukru we krwi pomaga utrzymać uczucie sytości przez długi czas, dzięki pektynie, błonnikowi , który „pęcznieje” po dotarciu do żołądka.

Wybiela zęby

Profesjonalne wybielanie zębów jest drogie.

Ale możesz sam zrobić własny produkt wybielający, używając sody oczyszczonej i soku z cytryny. Wymieszaj dwa składniki, a następnie nałóż roztwór na zęby. Trzymaj przez 1 minutę.

  Cytryna stwarza dobry nastrój

Wystarczy ją powąchać, aby poprawić nastrój, mówiąc „nie” zmartwieniu i nudzie. Cytryna działa uspokajająco na układ nerwowy i łagodzi depresję.

Czy nadal wątpisz w lecznicze działanie cytryny? Dołącz ją do codziennego menu.

W czym pomaga ci cytryna? Udostępnij komentarz i polub film. Subskrybuj, aby nie przegapić nowych przydatnych wskazówek! Pa!

 

Leave a Reply