Coca-Cola: 25 zaskakujących zastosowań w gospodarstwie domowym, o których byś nie pomyślał

Wygląda na to, że Coca-Cola oprócz głównej funkcji ma jeszcze jedną – asystentkę każdej kobiety, zajmującej się domem. Potrafi poradzić sobie z wieloma domowymi problemami. Sugerujemy, aby przynajmniej w domu nie odmawiać tak wspaniałego napoju.

Detergent do czyszczenia toalety

Niewiele osób lubi czyścić toalety. Chcą, aby wszystko było zrobione szybko i było długo czyste. Aby to zrobić, potrzebujesz puszki Coca-Coli i szczotki klozetowej. Kwas i soda zawarte w napoju z łatwością poradzą sobie z brudem i płytkim brudem. 

Środek owadobójczy

W Indiach niektórzy rolnicy używają Coca-Coli do zwalczania różnych szkodników. Po pierwsze są zadowoleni z efektu, a po drugie ta metoda jest znacznie tańsza. Chodzi o to, że słodki napój przyciąga czerwone mrówki, które niszczą szkodniki.

Czyści plamy

Nie musisz kupować drogiego odplamiacza. Wystarczy dodać trochę Coca-Coli razem z płynem do prania. Plama zniknie z powodu kwasu ortofosforowego i węglowego.

Odstraszasz

Jeśli jakieś owady ingerują w twoje życie, możesz pozbyć się ich z domu za pomocą kilku puszek coca-coli. Należy je otworzyć i zostawić np. na parapecie. Słodki napój przyciągnie nieproszonych gości.

Broń przeciwko rdzy

Jeśli chcesz pozbyć się rdzy, musisz zanurzyć przedmiot w pojemniku ze świeżo otwartą Coca-Colą lub owinąć go szmatką nasączoną płynem. Kwas ortofosforowy pomoże wyczyścić przedmiot.

Środek przeciwbólowy

Jeśli ktoś zostanie poparzony przez meduzę podczas wakacji na plaży, po prostu polej coca-colę cienkim strumieniem nad dotkniętym obszarem przez co najmniej 30 sekund. To zabierze ból. Co więcej, łatwiej znaleźć Coca-Colę na plaży niż specjalne lekarstwo.

Płyn do mycia naczyń

Jeśli zdarzy ci się przypalić coś na patelni, użyj coli. Wlej trochę napoju na patelnię i odstaw na kilka sekund. Następnie spalone resztki garnka łatwo oddzielą się od dna.

Walka z gumą do żucia

Zdarza się, że guma do żucia zostaje we włosach. Najczęściej walka z nią kończy się obcięciem pasma włosów. Ale możesz po prostu polać trochę coli i zostawić na kilka minut. Wszystko jest dużo łatwiejsze do czyszczenia. Ta metoda sprawdzi się również w przypadku ubrań.

Zwalcza mdłości

W przypadku nudności należy pić Coca-Colę małymi łykami, z których najpierw uwalniany jest gaz. Jest równie skuteczne jak piwo imbirowe.

Nawóz do kwiatów

Usuwa plamy krwi

Cola doskonale usuwa plamy krwi z ubrań z meble, dywanów, ścian i drzwi. Narzędzie uniwersalne.

Ciasto z Coca-Coli

Jeśli do ciasta dodasz Coca-Colę, stanie się ono bardziej wilgotne i smaczniejsze.

Detergent to naczyń miedzianych

Szybkie rozmrażanie samochodu

Aby zimą nie czyścić lodu z szyb samochodowych, można po prostu polać je Coca-Colą. Po kilku minutach lód zejdzie.

Stare zdjęcia

Wystarczy zanurzyć zdjęcie w Coca-Coli na kilka minut, a otrzymasz godne pozazdroszczenia zdjęcie w stylu vintage.

Rozjaśniacz do włosów

Środek do czyszczenia okien

Coca-Cola jest tanim detergentem, ponieważ zawiera kwasek cytrynowy. Trzeba zmoczyć szmatkę w płynie, umyć szyby i znowu umyć czystą wodą.

Ślady po markerach

Aby usunąć ślady markera z ubrania lub dywanu, polej plamę odrobiną coli i odstaw na kilka minut. Następnie umyj miejsce wodą z mydłem.

Ból żołądka

Coca-Cola, o dziwo dla wielu, pomoże uporać się z problemami żołądkowymi, na przykład zgagą. Aby to zrobić, musisz pić łyżeczkę napoju niegazowanego co godzinę. Jeśli nie ma czasu czekać na wydostanie się gazów, należy dodać do napoju łyżeczkę cukru.

Błyszczące monety

Jeśli nagle natkniesz się na utlenione monety, możesz nadać im nowy wygląd za pomocą Coca-Coli. Zanurza się je w pojemniku z napojem i pozostawia na chwilę.

Odświeżacz do prania

Wyeliminowanie zapachu paliwa jest dość trudne, zwłaszcza jeśli osoba stale z nimi pracuje. Najprostszym i najtańszym sposobem na rozwiązanie problemu jest dodanie Coca-Coli do pojemnika pralki podczas prania.

Mycie podłóg

Nieważne, czy podłoga jest w kuchni, czy w łazience, Coca-Cola pomoże utrzymać ją w czystości i połysku. Wystarczy dodać napój do wiadra z wodą podczas sprzątania mieszkania.

Pozbądź się owadów i rdzy

Piękne loki

Kwas ortofosforowy pomoże uzyskać elastyczne loki, wystarczy umyć włosy w Coca-Coli.

Smak w kuchni

Wielu szefów kuchni zaleca stosowanie Coca-Coli jako przyprawy w różnych przepisach, od skrzydełek z grilla po babeczki z kawałkami czekolady. Dobrze smakuje również z wieprzowiną, dzięki czemu wspaniale się karmelizuje.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!