Co zrobić, gdy zaatakuje cię pies

Co zrobić, gdy zaatakuje cię pies?

Wyobraź sobie, że biegasz w parku lub w szybkim tempie idziesz do pracy, i … zaatakował cię pies. Jak się uchronić? Czy spróbować rzucić czymś w zwierzę? Może po prostu przestać się ruszać? Obejrzyj ten film do końca, a dowiesz się, jakich pięciu zasad postępowania należy przestrzegać w takiej sytuacji. Są bardzo ważne. W międzyczasie zasubskrybuj nasz kanał.

Uważa się, że psy nie atakują bez powodu. Mogą więc bronić swojego terytorium, działać agresywnie z głodu lub reagować na nagłe i niebezpieczne dla nich ruchy, takie jak bieganie lub jazda na rowerze. Z reguły ci, którzy biegają lub jeżdżą na rowerze, są zagrożeni. Jednak każdy może stać się ofiarą ataku psa. Ponadto na ulicy psy czują się jak w domu.

Więc jak się zachować, gdy pies szczeka i biegnie za tobą?

1. Stój spokojnie
Nie machaj rękami, nie krzycz, a żadnym wypadku nie uciekaj, po prostu nie masz szans na ucieczkę. Większość ras psów biegnie szybciej niż ludzie, a krzyki i gwałtowne ruchy sprawią, że pies będzie jeszcze bardziej zły.

2. Zrób krok naprzód i wydaj polecenie
Bądź odważny i daj rozkaz, spokojnie i głośno aby się zatrzymał. Użyj innych klasycznych poleceń dla psów, takich jak: „siad”, „czekaj”, „leżeć”. Kto wie, może ją znają?

3. Upuść coś.
Czy masz coś w rękach? Butelka wody czy coś niezbyt cennego? Idealne. Upuść jak najdalej. Możesz odwrócić uwagę psa. Jeśli nie masz nic w rękach, udawaj, że coś podniosłeś i rzuciłeś daleko. To może działać. Jeśli masz coś do jedzenia, jeszcze lepiej. Rzuć to psu, a najprawdopodobniej zapomni o tobie lub nawet podziękuje machając ogonem.

4. Użyj plastikową torbę.
Jeśli szybko napełnisz plastikową torbę powietrzem i strzelisz z niej, może to zatrzymać, a nawet odstraszyć psa. Nie wiem dokładnie, jak działa ta „broń”, może jest postrzegana jako zagrożenie, a może odwraca uwagę, powodując głośny huk?

5. Odejdź.
Bez względu na to, czy udało ci się jakoś odwrócić uwagę psa, powoli odejdź. Najważniejsze, aby zrobić to spokojnie i nie odwracać się tyłem od psa. Najlepiej jest stanąć bokiem do psa, abyś wyglądał na mniejszego i stanowił mniejsze zagrożenie.

Powiedz mi teraz, czy byłeś w takich sytuacjach? Jeśli tak, napisz w komentarzach. Do zobaczenia wkrótce Cześć.

Leave a Reply