Co włożyć do lodówki, żeby nie śmierdziało: 6 tanich i użytecznych środków!

Lodówka to nieodzowny przedmiot w domu każdego z nas. Przechowujemy tam to, co naprawdę ważne, bo nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia. A my tam trzymamy piwo.

Ale nawet gdy myjemy ją codziennie, lodówka nadal wydziela nieprzyjemny zapach. Lodówka brzydko pachnie z powodu wilgoci i dlatego, że nie wiemy, jak prawidłowo przechowywać żywność.

Jak usuniemy nieprzyjemny zapach z lodówki?

(1) Lodówkę można czyścić sodą oczyszczoną. Wymieszaj 3 części wody z jedną częścią sody oczyszczonej i uzyskanym roztworem wytrzyj wewnętrzne ścianki lodówki. Lub po prostu włóż otwartą puszkę sody oczyszczonej do lodówki.

(2) Zamiast sody oczyszczonej możesz użyć octu, zachowując te same proporcje. Ocet doskonale usuwa zabrudzenia, zapewnia długotrwały efekt antybakteryjny, a lodówka zawsze będzie ładnie pachnieć.

(3) Zmiel 8-10 tabletek węgla aktywowanego i pozostaw proszek w lodówce na kilka dni. Węgiel aktywowany z łatwością pochłania wszystkie nieprzyjemne zapachy z lodówki.

(4) Ściany lodówki można przetrzeć sokiem z cytryny. Wymieszaj sok z cytryny z wrzącą wodą w stosunku 1:2 (poczekaj, aż ostygnie). Lub włóż do środka kilka plasterków cytryny.

(5) Nieprzyjemny zapach można zneutralizować chlebem, cebulą, bazylią, skórką pomarańczową, goździkami i tymiankiem.

(6) I na koniec, możesz trzymać gąbkę w lodówce. Gąbka kuchenna zmniejsza wilgotność wewnątrz lodówki. A wilgoć ułatwia psucie się żywności. Dlatego zwykła gąbka, umieszczona na dowolnej półce, utrzyma świeżość produktów przez dłuższy czas.

Czytaj więcej: 10 ciekawych zastosowań płynu do naczyń!