Co sprawia, że ​​koty są szczęśliwe? 10 rzeczy, bez których koty nie mogą żyć!

Koty i ludzie dzielą te same terytoria od ponad 9 tysiącleci, kiedy pierwszy dziki kot został udomowiony przez człowieka. Tymczasem najmniejszy z kotów stał się niezawodnym towarzyszem człowieka i można go spotkać niemal w każdym domu. W związku z tym musi być traktowany jak pełnoprawny członek domu. Oto 10 rzeczy, które koty kochają najbardziej.

1. Koty uwielbiają spać

Nawet najbardziej aktywne koty uwielbiają się zdrzemnąć, nie mówiąc już o leniwych kotach. Niektóre koty śpią nawet 16 godzin dziennie! Dlatego lepiej im nie przeszkadzać. W końcu nie chcesz zrujnować relacji z kotem, prawda?

2. Koty uwielbiają polować

Nawet kocięta domowe, dobrze odżywione i rozpieszczone, kilka razy w miesiącu wychodzą na polowanie. I robię to z przyjemnością, a łupem dzielę się z najbliższymi, bo inaczej być nie może. Dlatego nie dziw się, że kot przynosi myszy do domu.

3. Koty uwielbiają drapać meble

Nawet wtedy koty mają najlepsze intencje. Koty ostrząc pazury na sofie zaznaczają swoje terytorium i wybierają ulubione meble, ponieważ spędzasz tam dużo czasu i twój zapach wsiąkł w tkaninę.

4. Koty uwielbiają wylegiwać się na słońcu

Opalanie jest częścią codziennej rutyny każdego kota. Chociaż koty są odporne na zimno i mają ciepłe, gęste futro, nie wahają się wygrzewać na słońcu lub przy kominku, kiedy tylko nadarza się okazja.

5. Koty uwielbiają być głaskane

Ale niezbyt często! Z reguły same przypominają, kiedy chcą się pocieszyć. Poświęć kotu chwilę uwagi, bo na to zasługuje, a robią to z najszczerszych powodów. Nie zapominaj, że jesteśmy odpowiedzialni za tych, których oswoiliśmy.

6. Koty uwielbiają wyglądać przez okno

Koty to z natury bardzo ciekawskie zwierzęta. Dlatego jeśli są zamknięte w mieszkaniu, mają tendencję do obserwowania otaczającego ich świata przez okno. Zwykle szukają ptaków, owadów, ludzi i innych poruszających się obiektów.

7. Koty uwielbiają się bawić

Zdrowy kot nie marnuje czasu. Jeśli nie śpi, to poluje. Jeśli nie polują, to się bawią. Zabawy są ważne, aby zachować formę, ale także dobrze się bawić.

8. Koty uwielbiają jeść

I oczywiście koty po prostu uwielbiają jeść. W przeciwieństwie do psów i innych zwierząt domowych nigdy nie mają dość, a wiele kociąt okazuje się prawdziwymi smakoszami.

9. Koty uwielbiają mruczeć

Wibracje krtani działają kojąco na ciało kota i pomagają się zrelaksować. Nieprzypadkowo zdarzają się przypadki, gdy kot zaczyna mruczeć po stresującej sytuacji. To sposób na oderwanie się od problemów i relaks.

10. Koty uwielbiają manipulować

Kot jest niezawodnym towarzyszem człowieka i można go spotkać niemal w każdym domu. Co więcej, będąc z natury przebiegłymi i egocentrycznymi, koty nauczyły się manipulować najbardziej „racjonalną” istotą – człowiekiem.