Co się stanie w twoim ciele, gdy codziennie zjesz 2 jajko? 8 ważnych zmian

Co się stanie, jeśli zjesz 2 jajka dziennie?

Mylą cię sprzeczne wyniki badań na temat korzyści i szkód  jajek? Niektórzy naukowcy twierdzą, że zawierają one dużo cholesterolu, a inni, że są niezbędne dla zdrowia. Kto ma rację? Zostań z nami i dowiedz się, co dzieje się w ciele, jeśli jesz 2 jajka dziennie.

Tymczasem zasubskrybuj nasz kanał

W rzeczywistości wszelkie ograniczenia dotyczące używania jaj, zwłaszcza żółtka, dotyczą tylko tych, którzy mają już problemy zdrowotne. Jeśli nic nie stoi na drodze, jaja przynoszą pożytek organizmowi.

Żółtko jajka zawiera ponad 13 niezbędnych składników odżywczych:

Witaminy z grupy B niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu; witaminę A – ważną dla wzrostu i rozwoju organizmu; witaminę E – chroniącą  przed rakiem i chorobami serca; witaminę D – ułatwiającą lepsze wchłanianie minerałów i wpływającą na stan układu kostnego; jod – niezbędny dla zdrowia tarczycy; fosfor – niezbędny dla kości i zębów; luteinę i zeaksantynę – to dwa przeciwutleniacze, które chronią oczy przed zaćmą.

Tak dzieje się w organizmie, jeśli zjesz 2 jajka dziennie:

  1. Ochrona twojego mózgu

Naukowcy odkryli, że jajko zawiera niesamowity składnik – cholinę. Jest to składnik, która ma kluczowe znaczenie dla zdrowia mózgu. W przypadku jego nieobecności mózg uszkadza się. 

  1. Spowalnia proces starzenia

Według badań przeprowadzonych w Holandii u około 87% kobiet w wieku od 35 do 40 lat , które spożywały dwa jajka dziennie, nie pojawiały  się zmarszczki i podrażnienia skóry. 

  1. Twoje oczy są pod ochroną

Ze względu na wysoką zawartość luteiny i zeaksantyny regularne stosowanie jaj zapewni zdrowie i ochronę oczu przed poważnymi chorobami.

  1. Wapń jest lepiej wchłaniany

Ze względu na wysoką zawartość witaminy D jaja przyczyniają się do lepszego wchłaniania wapnia. Oznacza to, że codzienne spożywanie jaj wzmocni układ kostny.

  1. Włosy i skóra wyglądają pięknie, a wątroba jest chroniona

Jajka są bogate w witaminę B12, która jest ważna dla zdrowych włosów i skóry. Ponadto, według ekspertów cytowanych przez BrightSide, fosfolipidy jaja pomagają usunąć toksyny z wątroby.

  1. Ryzyko chorób serca jest zmniejszone.

Według badań codzienne spożywanie jaj nie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych. Jajka zawierają kwasy omega-3, które obniżają poziom trójglicerydów, zmniejszając w ten sposób ryzyko chorób serca.

  1. Utrzymują wagę pod kontrolą

Jedzenie jajek w ramach zbilansowanej diety pomoże ci schudnąć. Naukowcy zauważyli, że ludzie, którzy jedzą jajka na śniadanie i monitorują swoją dietę, tracą wagę znacznie łatwiej i szybciej. Jajka zapewniają długotrwałe uczucie sytości i pomagają uniknąć niezdrowych przekąsek w ciągu dnia.

  1. Zalecane dla kobiet w ciąży

Jajka zawierają dużo kwasu foliowego, który jest ważny dla prawidłowego rozwoju płodu i prawidłowego rozwoju mózgu dziecka.

Więc jajka są bardzo pożywnym pokarmem, jeśli lubisz je jeść – jedz je wtedy, kiedy chcesz! Smacznego. 

Nie zapomnij umieścić LIKE pod filmem! Pa pa.

Leave a Reply