Co się stanie jeśli będziesz jeść 5 orzechów włoskich dziennie?

Wszyscy potrzebujemy chwili relaksu, a biorąc pod uwagę nasz rytm życia, który staje się coraz szybszy, te chwile są coraz bardziej potrzebne. Istnieje wiele technik, które pomogą Ci się zrelaksować, ale ta, o której dziś powiem, jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie, ponieważ oprócz relaksu przynosi również wiele korzyści. Zostań z nami do końca, a dowiesz się, dlaczego musisz codziennie wziąć ze sobą od 4 do 5 orzechów. Tak, powiedziałem „weź”, ponieważ orzechy są korzystne nie tylko wtedy, gdy się je je. W kulturze chińskiej bardzo popularna jest starożytna metoda relaksu z orzechami. Oczywiście nauczę Cię również, jak pozbyć się stresu w ciągu kilku minut, ale najpierw dowiedzmy się, co stanie się w twoim organizmie, jeśli będziesz jeść od 4 do 5 orzechów każdego dnia. Według badań na University of Pennsylvania zmiany w ciele obserwuje się 4 godziny po zjedzeniu porcji orzechów. Jeśli spożyjesz co najmniej 4 orzechy dziennie, poczekaj na następujące cudowne przemiany:

Mniejsze wypadanie włosów.

Wypadanie włosów to problem, który przeraża zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Zgadzam się, nie jest to przyjemnie uczucie, że po po umyciu włosów lub czesaniu na grzebieniu pozostaje dużo włosów. Ustalono, że orzechy włoskie zawierają co najmniej 2 składniki niezbędne do zdrowego wzrostu włosów: żelazo i cynk.

Opóźniają starzenie.

Witamina E i duża ilość przeciwutleniaczy chronią skórę przed czynnikami przyczyniającymi się do przedwczesnego starzenia się skóry: silnym światłem słonecznym, wolnymi rodnikami, wiatrem, wilgocią, suchym powietrzem, zimnem i tak dalej. Przeciwutleniacze w orzechach włoskich stanowią ochronę przed szkodliwymi czynnikami, chroniąc komórki i przedłużając ich życie.

Pomagają schudnąć.

Orzechy włoskie zawierają błonnik i białko, które są składnikami odżywczymi, szybko zaspokoją Twój głód i pomogą poczuć się nasyconym przez długi czas. Orzechy powinny znaleźć się w każdej lekkiej diecie, szczególnie dlatego, że mogą zastąpić mięso lub soję.

Chronią serce.

Regularne spożywanie orzechów włoskich znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Badanie w Pensylwanii wykazało, że zaledwie 4 godziny po tym, jak badani zjedli orzechy, poprawili poziom cholesterolu we krwi i zwiększyli elastyczność naczyń krwionośnych, co przyczynia się do przepływu krwi.

Poprawiają koncentrację.

Według badań przeprowadzonych przez badaczy z Harvardu, jeśli codziennie spożywasz orzechy, poprawi się Twoja funkcja poznawcza. Mówiąc najprościej, twój mózg będzie w stanie lepiej odbierać, przetwarzać i absorbować informacje. Ale co najważniejsze, poprawi się twoja koncentracja w szkole lub w pracy.

Pozbędziesz się depresji.

Za pomocą orzechów możesz leczyć nie tylko depresję, ale także zapobiegać jej wystąpieniu. Ludzki mózg ma 60% tłuszczu. Dieta bogata w zdrowe tłuszcze, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3, pomaga w jej funkcjonowaniu. Ostatnie badania wykazały, że osoby z depresją mają niski poziom kwasów tłuszczowych omega-3 w organizmie. Regularne spożywanie orzechów zmniejsza depresję i uspokaja. A jeśli znów wrócimy do tematu spokoju, opowiem o technice relaksacyjnej z wykorzystaniem orzechów włoskich, o której wspomniałem na samym początku. Zanim je zjesz: weź 2 orzechy do każdej ręki; Przenieś je na środek dłoni i wykonuj okrężne ruchy; Przenieś je do palców. Te ćwiczenia pomogą ci się uspokoić nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. A kiedy się uspokoisz, zjedz je. Wypróbuj tę metodę i napisz, jaki wpływ mają na ciebie orzechy. Powodzenia.

Leave a Reply