Co robią Niemcy, żeby nie zasnąć podczas jazdy? Trzy świetne wskazówki

Wielu kierowców wyrusza w długie podróże prywatnym transportem. Ta metoda podróżowania jest niedroga i praktyczna, ale wiąże się z pewnym ryzykiem. Jednym z nich jest ryzyko zaśnięcia podczas jazdy samochodem. Takie sytuacje są często przyczyną poważnych wypadków, dlatego kierowcy powinni być ostrożni. Po pierwsze, nigdy nie jedź zmęczony. Ale jeśli nie masz wyboru, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.

Spanie za kierownicą

Na początku podróży możesz być pełen sił, ale doświadczenie pokazuje, że zmęczenie kumuluje się dość szybko. Monochromatyczne krajobrazy, niekończąca się droga, ginące bez końca samochody – wszystko to sprawia, że ​​powoli zasypiasz. Zwłaszcza nocą. Dlatego musisz podejść do problemu z całą odpowiedzialnością.

Przestudiuj trasę przed rozpoczęciem. Znajdź miejsca na nocleg. Lepiej spędzić noc w motelu, niż dotrzeć do celu ze zmęczonymi oczami i szalonym biciem serca. Śpiący kierowca jest niebezpieczny dla wszystkich użytkowników dróg.

Badania wykazały, że zmęczony kierowca niczym nie różni się od pijanego kierowcy. Jego percepcja jest zniekształcona, a szybkość reakcji opóźniona. W rzeczywistości nawet 20-30 minutowy sen na tylnym siedzeniu jest wystarczająco ożywczy, aby bezpiecznie kontynuować podróż.

Sztuczki, które pomogą Ci nie zasnąć za kierownicą

Doświadczeni kierowcy z Niemiec przygotowują przekąski, które utrzymają ich w zgodzie przez całą podróż. Orzechy włoskie, obrane orzeszki ziemne, orzechy nerkowca, migdały są łatwe do zjedzenia i pobudzają układ trawienny, co z kolei nie pozwoli Ci zasnąć.

Niektórzy kierowcy używają gumy do żucia. Inni stosują lizaki, mniej zdrową, ale bardzo skuteczną alternatywę, zwłaszcza że cukier daje energię. I nie zapomnij o kofeinie. Kawa, napoje energetyzujące i napoje gazowane mogą Ci pomóc.

Jeśli nie masz pod ręką naturalnych lub sztucznych bodźców, a do celu zostało 30-40 kilometrów, zdejmij buty i pozostań boso. Dzięki temu trikowi aktywują się zakończenia nerwowe w nogach i na krótki czas odświeżysz się.

Jednak najskuteczniejszą metodą ze wszystkich pozostaje sen. W końcu lepiej się spóźnić, niż ryzykować życiem.

Czytaj więcej: Wilgoć na oknach – jak pozbyć się problemów z kondensacją