Co przynosi pecha w domu? 10 rzeczy, których powinieneś pozbyć się z domu

DZIŚ O RZECZACH, Z KTÓRYMI TRUDNO NAM SIĘ ROZSTAĆ.

Zastanawiam się, kto powie, że nie ma w domu pudeł, pudełek, pojemników, pustych butelek czy puszek? Chyba większość z nas ma naturę chomikowania, przechowuje rzeczy z myślą, że kiedyś będą przydatne, ale nigdy ich później nie używa. A więc nadszedł czas, aby uporządkować sprawy nie tylko w domu,  ale również w Twojej głowie. Mówisz, że sprzątasz co tydzień? Jestem pewien, że nie do końca jest posprzątane. Możesz powiedzieć, że w twoim domu jest czysto tylko wtedy, gdy nie ma tam tych 10 bezużytecznych rzeczy. Obejrzyj do końca, aby niczego nie przeoczyć.

Pudełka, pojemniki i papier.

Ile papieru gromadzisz w ciągu tygodnia? Czy zbierasz broszury i czasopisma które są wrzucane do skrzynki pocztowej? A także papierki po cukierkach, papier pakowy, piękne wstążki i tak dalej. Trzymasz je z myślą, że ci się przydadzą. Czy aby na pewno? Natychmiast je wyrzuć.

Biżuteria i kosmetyki.

Raz na jakiś czas coś z biżuterii może się popsuć. Jeśli kolczyk pozostanie bez pary, nie przechowuj go. No chyba, że jest ze złota lub srebra. Idź wtedy do jubilera – kolczyk powinien zawsze mieć parę. Przejdźmy do kosmetyków – aplikatory, stare cienie i tusze do rzęs, których już nie używasz – wszystko powinno trafić do kosza.

Ubrania, które wyszły z mody.

Zrób przegląd tego co masz w swojej szafie. Będziesz zaskoczona, jak wiele niepotrzebnych rzeczy może się w niej gromadzić. Próbowałaś coś z tym zrobić i nie udało ci się? Skarpetki bez pary, bielizna, stare ręczniki – wszystko na kupie. Czas się pożegnać z tym. W ten sposób zrobisz miejsce na coś nowego.

Stare rachunki.

Zajrzyj do torby, zajrzyj do kieszeni i szaf, na pewno znajdziesz wiele starych rachunków, których już nie potrzebujesz. Muszą być przechowywane przez jakiś czas, ale nie pozostawione jako dziedzictwo dla wnuków.

Puste puszki i butelki.

Zwykle puste pojemniki z proszków, szamponów i żeli pod prysznic gromadzą się w łazience i kuchni. Czy trzymasz je ze względu na ich piękno, ponieważ ich potrzebujesz, czy po prostu nie masz czasu, aby je wyrzucić? Wszystko to należy wyrzucić i zwolnić miejsce!

Potłuczone naczynia.

Staraj się nie przechowywać uszczerbionych talerzy i filiżanek. Eksperci feng-shui zapewniają, że aby w domu panowała pozytywna energia, nie powinno być nic w domu potłuczonego.

Zegar, który nie chodzi.

Jeśli nie zamierzasz naprawiać, wyrzuć go lub przekaż komuś. Zegar w domu nie powinien się zatrzymać. Chodzi o pozytywną energię. Chińczycy uważają, że zatrzymany zegar liczy czas do rozstania z ukochaną osobą.

Urządzenia, które już nie działają.

Czy trzymasz je z myślą, że pewnego dnia je naprawisz? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, to nigdy tego też nie zrobisz w przyszłości.

Rzeczy bez znaczenia.

Może to być figurka, niepotrzebne wizytówki, skrawki materiału, guziki i rzeczy, których nie nosisz, niedopalone świece, pudełka na herbatę, długopisy, które już nie piszą, stare czasopisma, bilety… lista jest długa . Poświęć trochę czasu na pozbycie się tych wszystkich bezużytecznych przedmiotów, które nie tylko zajmują miejsce w twoim domu, ale także niszczą pozytywną energię.

Pieniądze rozrzucone po całym domu.

Rozrzucone pieniądze nie przyniosą szczęścia. Pieniądze muszą mieć swoje miejsce. Zbierz je do portfela lub zbieraj nawet w małą skarbonkę. To przyniesie do twojego domu dobrobyt.

 

Leave a Reply