Co noszą stylowe Europejki po 50+?

Współczesna kobieta chce być młoda i atrakcyjna – i w wieku 40, 50 i 60 lat. I tak, nowoczesne kobiety to potrafią. A kobiety z Zachodu po raz kolejny udowadniają nam, że można być eleganckim w każdym wieku. Zobaczmy, jak ubierają się eleganckie panie w Europie Środkowej, Południowej i Zachodniej.

Włochy

Włosi są rzemieślnikami stylu w Europie, a Mediolan walczy z Paryżem o tytuł europejskiej stolicy mody. Włoszki zawsze dobrze się ubierały. Niezależnie od wieku. Noszą wiele dodatków, uwielbiają głębokie odcienie, wyraziste buty i okulary przeciwsłoneczne. W rzeczywistości okulary przeciwsłoneczne nie są modą, ale koniecznością. Włochy są skąpane w słońcu przez prawie 300 dni w roku.

Styl nie zależy od wieku, a Włoszki nigdy z niego nie rezygnują. We Włoszech szykowne i pewne siebie kobiety spotkasz nawet w wieku 60+. Ubranie to sposób na wyrażenie siebie, a ładnie ubrane babcie nie wyglądają na swoim miejscu.

Choć Mediolan uważany jest za stolicę mody, mediolańczycy doskonale rozumieją, że moda jest efemeryczna, a ostatni krzyk mody trwa maksymalnie jeden sezon. Zamiast tego klasyczne elementy garderoby pozostają na zawsze aktualne, dlatego nazywane są klasykami.

Francja

Z biegiem czasu Francuzki stały się symbolem kobiecości i stylu. Wszyscy słyszeli o autentycznym uroku Francuzek. A wszystkie kobiety marzą o tym, by wyglądać jak Francuzki.

Francuzki są eleganckie i odważne. Nie ma dla nich tabu. Mogą łączyć różne style, kształty i kolory. Ponadto we Francji nie ma pojęcia „ubrania dostosowane do wieku”. Matka i córka mogą ubierać się tak samo.

Oczywiste jest, że wraz z wiekiem zmieniają się gusta i możliwości finansowe, a kobiety 50+ często wybierają styl klasyczny i konserwatywny. Ale w żadnym innym kraju na świecie nie spotkasz tak wielu kobiet w wieku powyżej 50 lat noszących obcisłe sukienki i obcisłe spodnie.

Niemcy

Niemki są nieco bardziej konserwatywne, ale to nie znaczy, że nie ubierają się stylowo. Wolą kupować rzeczy wysokiej jakości, które można nosić przez kilka sezonów z rzędu. A żeby nie wyglądać staroświecko, mieszają klasyczne elementy z tymi, które wyglądają współcześnie.

Ale panie nie boją się odważnych zestawień. Na przykład ta dama wybrała obcisłe żółte spodnie, wysokie zamszowe buty i niezwykłą czarną kurtkę. Wystarczy przypomnieć sobie, w co ubrana jest Merkel, by zrozumieć, że Niemki potrafią ubierać się wyraziście.

Styl niemieckiej odzieży damskiej to połączenie praktyczności, wygody i elegancji. Kobiety chcą dobrze się czuć i dobrze wyglądać.

Hiszpania

Kobiety w Hiszpanii mają energiczny temperament i nie wahają się ubierać ekspresywnie. Styl odzwierciedla ich osobowość i nawet szarej stylizacji towarzyszyć będą żywe akcenty.

Mieszkanki Półwyspu Iberyjskiego ubierają się nowocześnie i szykownie, ale w przeciwieństwie do Francuzek, które dużo eksperymentują i mają bardziej libertyński styl, kobiety w Hiszpanii ubierają się znacznie delikatniej i bardziej kobieco.

Czarny to ich ulubiony kolor. Niezależnie od stroju czarny kolor wygląda elegancko, uwodzicielsko i lakonicznie.

Czytaj więcej: Jak dobrze wyglądać po 50-tce i nadal zachować smukłą sylwetkę?