Co może się wydarzyć w domu, w którym rośnie aloes: poznaj 4 przesądy związane z tą rośliną!

Od dawna aloes jest używany przez różne społeczności. Różnorodność jego zastosowania dała początek różnym wierzeniom i opowieściom dotyczącym ziołolecznictwa. Niektóre historie zostały przetestowane w czasie, a ich ważność została udowodniona przez pokolenia poprzez doświadczenie.

Wokół aloesu narosło wiele przesądów. Niektóre historie dodają wartości do jego użycia, podczas gdy inne opisują słabość rośliny. Historia rośliny sięga dwudziestu wieków, kiedy wczesne dynastie greckie i lekarze stosowali aloes do leczenia różnych dolegliwości. Przesądy otaczające roślinę różnią się w zależności od społeczności.

Kwiat aloesu ma niezwykłą odporność i rośnie w warunkach szkodliwych dla wielu roślin.

Jest to kwiat bezpretensjonalny, dlatego ci, którzy nie mają możliwości poświęcenia kwiatom odpowiednio dużo czasu, lubią trzymać go na parapecie.

Miłośnicy kwiatów, którzy lubią zagłębiać się w ezoteryczne podłoże roślin, interesują się znakami i przesądami. Wiedzą, że kwiat aloesu to dobra opcja dla domu.

Przesądy związane z kwiatem aloesu

Ludzie mówią, że aloes należy umieścić w domu, w którym ludzie ciągle się kłócą lub chorują. Najlepszym miejscem dla rośliny w tym przypadku jest wschodnia strona domu lub w pobliżu drzwi wejściowych.

Kwitnienie tej rośliny jest symbolem o wielkim znaczeniu. To zdarza się niezwykle rzadko. Ale jeśli tak się stanie, to przesądni ludzie mówią, że w domu panuje pokój i wzajemne zrozumienie, a aloes chroni szczęście mieszkańców.

Jeśli kwiat nagle zżółkł i zaczął więdnąć bez wyraźnego powodu, najprawdopodobniej roślina przyjęła negatywną energię skierowaną na właścicieli domu.

Istnieje prosty rytuał przyciągania miłości do domu za pomocą tej rośliny. Konieczne jest zebranie 13 liści aloesu. Następnie suszenie ich  przez 12 dni i spalenie trzynastego dnia. Powstały popiół należy rozrzucić w pobliżu progu domu.

 

Starożytni Egipcjanie i Chińczycy byli jednymi z pierwszych ludzi, którzy rozpoznali lecznicze właściwości aloesu. Obie społeczności używały rośliny do leczenia ran, oparzeń i obniżania gorączki. Jedna ze starych opowieści mówi, że Aleksander Wielki, król starożytnej Grecji, podbił Sokotrę, wyspę u wybrzeży Afryki, aby pozyskać więcej aloesu dla żołnierzy rannych na wojnie.

Historia tej rośliny jest bardzo ciekawa! Warto o tym poczytać i dowiedzieć się więcej.