Co mam zrobić, gdy goście nie chcą wracać do domu po posiłku. Pomaga w prawie 100% przypadków

Nie zawsze bywa tak, że jesteśmy zadowoleni z długich spotkań gości. A jeśli są też ludzie, którzy nie czują ani czasu, ani taktu, to jest to już nie lada tragedia.

Miałem sporo takich przypadków. Siedzimy z gośćmi 3, 4, 5 godzin, czas jest już późno, może nawet po północy, ale nadal nie mają zamiaru wyjeżdżać. A jutro w końcu jest wcześnie wstawać do pracy, a przed pójściem spać trzeba przerobić kilka rzeczy.

Miałem sporo takich przypadków. Siedzimy z gośćmi 3, 4, 5 godzin, czas jest już późno, może nawet po północy, ale nadal nie mają zamiaru wyjeżdżać. A jutro jest przecież wcześnie wstawać do pracy i wiele rzeczy trzeba przerobić przed pójściem spać.

Jeśli jesteś delikatną osobą, tak jak ja, zdecydowanie musisz znać te sztuczki.

1. Rozpocznij sprzątanie. Ze stołu zmywaj naczynia, zamiataj, cokolwiek. To pokaże gościom, że już kończysz spotkania i zaczynasz sprzątać to, co pozostało z gości.

2. Pokaż, że wkrótce musisz być zajęty pracą. Powiedz, że na jutrzejszy dzień pracy musisz coś przygotować, możesz nawet zacząć to robić od razu.

3. Podaruj swoim gościom coś lub prezent. Owiń je pysznym smakołykiem, potraktuj. W tej sprawie powinni zdecydowanie zrozumieć, że czas już iść.

Ale, a jeśli te metody nie działają, to nie wiem, co tu zrobisz, wszystko, co musisz zrobić, to albo znieść, albo powiedzieć gościowi bezpośrednio i z przekonaniem, że nadszedł czas, aby poszedł.

Miałam takie trudne przypadki i jak powiedziałam, mam łagodny charakter, więc musiałam być z gościem do ostatniego.

Leave a Reply