Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć? Poznaj tajemnice kociej psychologii.

Koty to niesamowite zwierzęta, które są niesamowicie urocze i zabawne. Ale czasami mogą być zbyt denerwujące, wymagając uwagi wykraczającej poza normę. Takie zachowanie zwierząt może być denerwujące, ale w rzeczywistości kot okazuje swoje przywiązanie do ludzi. Chcesz wiedzieć, do czego zdolny jest kot, aby zademonstrować swoją miłość do ludzi? Dowiedzmy Się!

#1. Kot delikatnie gryzie palce!

Nawet jeśli jest nieprzyjemna, wiedz, że w ten sposób kot dziękuje Ci za nakarmienie go i wygładzenie na brzuchu.

#2. Kot liże twoją twarz!

Koty bardzo ostrożnie liżą sierść, a jeśli w tym czasie kot zwróci na Ciebie uwagę i zacznie lizać Twoją rękę, stopę lub twarz – wiedz, że w ten sposób zwierzę okazuje swoje uczucia i przypisuje Ci ważną rolę w hierarchia jego osobistych sympatii.

#3. Kot głośno miauczy!

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, koty nie komunikują się ze sobą przez miauczenie. Używają tych partii wokalnych tylko do komunikowania się z osobą.

Czy rozmawiasz z ludźmi, których nie lubisz? My też nie. Więc następnym razem, gdy usłyszysz rozdzierające serce krzyki kota, poczuj się kochany (i daj mu coś do jedzenia).

#4. Dlaczego koty ugniatają łapkami?

Przegapiłeś coś w swoim życiu, jeśli nigdy nie obudziłeś się rano, czując, jak twój kot dosłownie depcze ci klatkę piersiową. Jest to bardzo wyrazisty gest, poprzez który kocięta okazują swoją miłość mamie. A jeśli zauważyłeś takie zachowanie u dojrzałego kota, oznacza to, że kot czuje się przy tobie zrelaksowany.

#5. Kot uważnie cię obserwuje!

Czy kiedykolwiek miałeś dziwne uczucie, że ktoś cię śledzi? Na przykład twój kot. Czasami kot patrzy na ciebie uważnie, jakbyś był winien wszystkich grzechów ludzkości. Spokojnie, koty nawiązują kontakt wzrokowy tylko z ludźmi, którym ufają. Nazywa się to „pocałunkiem kota”, ponieważ w ten sposób okazują swoją czułość.

#6. Kot pociera głową

Zdarza się, że gdy ktoś jest zajęty pracą lub siedzi przy komputerze, kot wdrapuje się na stół i zaczyna się pocierać. W języku kotów uważa się to za ogromny komplement i wskazuje, że kot cię kocha.

#7. Kot próbuje dostać się do twojego pokoju!

Jeśli kot próbuje wulgarnie wniknąć w twoją osobistą przestrzeń – wiedz, że robi to tylko z ślepej i głębokiej miłości, bo nie może się od ciebie rozstać ani na minutę. Ponadto koty są bardzo plastyczne, czujne i pomysłowe i na pewno znajdą sposób na wejście do Twojego pokoju, więc nie ma sensu się opierać.

#8. Kot odwraca się do ciebie ogonem!

Jeśli kot za wszelką cenę ma tendencję do pokazywania ci ogona i futrzanego tyłka, oznacza to, że ci ufa i czuje się bezpiecznie.

#9. Kot i komputer

Coś takiego: Otrzymujesz ważnego e-maila i próbujesz na niego odpowiedzieć, gdy nagle Pan Kot wskakuje na stół i leży bezpośrednio na klawiaturze. Koty uważają komputer za świetne i wygodne miejsce do spania. Koty uwielbiają być w centrum uwagi, a we współczesnym świecie dużo więcej czasu poświęcamy komputerom niż naszym czworonogom. Dlatego wskakując na to ciepłe świecące coś, kot dosłownie mówi: „Słuchaj, ja też jestem ważny!”

#10. Kot próbuje wkraść się do łazienki

Łazienka to miejsce, w którym naprawdę możesz być sam. Chyba że masz kota. Wtedy masz zagwarantowane krzyki pod drzwiami, łapy, które próbują wepchnąć się we wszystkie szczeliny, a nie minutę spokoju i ciszy. To rozpaczliwe zachowanie jest całkowicie naturalnym znakiem miłości.

#11. Twój kot niszczy twoje meble!

Zapewne już zdałeś sobie sprawę, że koty mają najlepsze intencje nawet w tym przypadku. Ostrząc pazury na kanapie, koty zaznaczają swoje terytorium i zazwyczaj wybierają meble, które najbardziej lubisz, z tego prostego powodu, że spędzasz tam dużo czasu.

#12. Kot ociera się o Twoje stopy!

Jesteś zmęczony pracą, a kot dręczy Cię swoją miłością? Poświęć mu chwilę uwagi, ponieważ robi to z najszczerszych powodów.

#13. Kot wprowadza myszy do domu!

Znalezienie martwej myszy nie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie weekendu. I nie – kot nie próbuje ci grozić, to raczej prezent. Nawet dobrze odżywione koty domowe wybierają się na polowania kilka razy w miesiącu i dzielą się zdobyczą z bliskimi, bo jak inaczej?

#14. Kot próbuje zablokować Ci drogę!

Jeśli w domu jest wąskie przejście, możesz być pewien, że kot się tam rozpadnie. I to nie tylko tak, ale w najdziwniejszej gimnastycznej, pokręconej pozie. Koty pokazują brzuch tylko tym, którym ufają.

#15. Kot zawsze śpi obok Ciebie!

Podczas snu koty są bardziej wrażliwe niż kiedykolwiek, więc jeśli leżą obok ciebie lub w twoich ramionach, oznacza to, że bardzo cię kochają i czują się chronione.

Czytaj więcej: Dowiedz się, co kot chce o tobie powiedzieć. Czy koty wyczuwają dobrych ludzi?

Leave a Reply