Co jeść przed snem? 15 pożytecznych pokarmów

Mam dla ciebie dwie wiadomości: jedną dobrą, a drugą złą. O której zacząć? Zacznę od dobrej: możesz zjeść późno w nocy, znacznie później niż po 18.00. Zła wiadomość jest taka, że ​​nie wszystko można zjeść i nie w dowolnej ilości. Ostatecznie jesteśmy ludźmi, a nie robotami, i czasem z powodu błędów w naszym harmonogramie lub z powodu przedłużających się spotkań biznesowych musimy jeść bardzo późno, a czasem nawet przed snem. Ale co zrobić, żeby później nie było problemów zdrowotnych? Po obejrzeniu tego filmu dowiesz się, jakie 15 potraw jest nie tylko możliwe, ale wręcz zaleca się jeść przed snem. Więc zapisz sobie tę listę! A co najważniejsze, przyklej ją na lodówce!

 1. Grzyby. Być może nie spodziewałeś się ich znaleźć i to na samym początku listy, ale same grzyby nie są produktem wysokokalorycznym, ale raczej dietetycznym, jeśli ich nie usmażysz. Co więcej, nie powodują uczucia ciężkości w żołądku, jak się powszechnie uważa. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy grzyby są spożywane wraz z makaronem, ziemniakami, mięsem i innymi pokarmami trudnymi do strawienia.
 2. Gulasz warzywny. Gotowany w domu gulasz z cukinii, bakłażana lub grzybów nie może ci zaszkodzić.
 3. Maliny. Maliny mają niewiele kalorii, ale za to wiele witamin i minerałów, których potrzebuje skóra i aby poprawić perystaltykę jelit.
 4. Dorsz atlantycki. To biała ryba dietetyczna. Zawiera niewiele tłuszczów i wiele przydatnych mikro i makroelementów, które przyniosą tylko korzyści organizmowi.
 5. Kukurydza. Gotowana kukurydza jest bardzo pożądanym produktem, który pomaga usunąć cholesterol z organizmu i zapobiega gromadzeniu się tłuszczów.
 6. Nektarynki. Pomimo tego, że nie zaleca się spożywania owoców po południu, nektarynki zawierają wiele błonnika, który poprawia metabolizm i zapobiega gromadzeniu się tłuszczów w organizmie. I jeszcze jeden ważny bonus! Według naukowców codzienne spożywanie 300 gramów nektarynek przez 45 dni może zmniejszyć tempo pojawiania się zmarszczek o 55-65%.
 7. Morele. 100 gramów moreli zawiera 42 kalorie, więc jest to idealna przekąska w przeciwieństwie do ciastek i czekolady.
 8. Rzepa. Ta roślina okopowa jest najczęściej spożywana w południowych Włoszech. Pomimo tego, że jest mniej znana w naszym kraju, zaleca się wprowadzenie jej do diety, ponieważ dobrze oczyszcza ciało, wzmacnia układ odpornościowy i napełnia nas energią.
 9. Dynia. Ten produkt nie zaszkodzi Twojej figurze. Jedz tak, jak chcesz: w czystej postaci dodaj do zup lub sałatek. 10. Kapusta Jest to produkt dietetyczny bogaty w witaminy z grupy B. Odgrywa ważną rolę w wielu procesach zachodzących w organizmie. Mówią o kapuście, że jest to lekarstwo na 100 chorób.
 10. Flądra. To kolejna ryba morska, którą można zjeść wieczorem. Zawiera metioninę – substancję, która potrafi rozkładać tłuszcze.
 11. Kiwi. Kiwi to idealny produkt dla tych, którzy chcą schudnąć. Spala tłuszcz w organizmie i pomaga radzić sobie z niestrawnością.
 12. Seler naciowy. To świetny produkt na obiad, łodygi i korzeń są idealne. Musisz tylko znaleźć odpowiedni przepis na jego przygotowanie.
 13. Gruszka. Jeśli nadal czujesz głód, jedz gruszkę zamiast jabłka. W przeciwieństwie do jabłka gruszka daje uczucie sytości, bez wzdęć.
 14. Buraki. Burak ćwikłowy jest niezbędnym produktem. Jego wspaniałe właściwości zapobiegają otyłości i można go spożywać w formie gotowanej, pieczonej, a nawet surowej. 

I na koniec podpowiedź – nie nadużywaj ciężkich potraw na kolację. Wybierz produkty sugerowane powyżej, a twoje ciało będzie ci wdzięczne.

Leave a Reply