Co czai się pod twoim trądzikiem. 5 rodzajów trądziku

Trądzik. Jest to problem, który nie zawsze ustępuje w młodości. Kiedy ostatni raz miałaś przysłowiowego pryszcza? Jestem pewien, że nie tak dawno temu. Nie ma na świecie osoby, która nie doświadczyłaby tego problemu. Jeśli zaczęłaś oglądać ten film, widocznie chcesz się go pozbyć. Zasubskrybuj kanał a dowiesz się, dlaczego pojawia się trądzik i jak go leczyć, w zależności od rodzaju skóry.

Zacznijmy od kluczowego pytania, dlaczego pojawia się trądzik?

Trądzik pojawiają się z różnych powodów, od hormonów poprzez higienę i odżywianie. Często pojawia się z powodu kilku czynników, z których trzy główne to: nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych, martwe komórki i bakterie. Wszystkie blokują pory, wywołują pojawienie się czarnych kropek, białych krost i stanów zapalnych.

I chociaż nie znasz jeszcze odmian trądziku, pamiętaj o złotej zasadzie – nigdy ich nie wyciskaj, bez względu na to, jak bardzo by cię korciło! Po wyciskaniu mogą nawet pozostać trwałe blizny! Więc chcesz się go pozbyć, prawda? Obejrzyj ten film do końca, aby dowiedzieć się, który z 5 rodzajów trądziku powodują stany zapalne.

1. „Biała kaszka”
Ten trądzik jest mniej zauważalny. Występują, gdy wydzieliny skórne i bakterie zatkają się w porach.

Możesz się go pozbyć za pomocą naturalnego środka, olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Ma silne właściwości przeciwbakteryjne. Po prostu nałóż olejek na pryszcze za pomocą wacika.

Innym dostępnym środkiem jest położenie kawałka cebuli do trądziku i odczekanie 10 minut. Cebula ma również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne i może uchronić Cię przed trądzikiem.

2. „Czarne kropki”
W przeciwieństwie do „białych czubków” zaskórniki częściowo blokują pory, a wydzieliny skórne i bakterie utleniają się pod wpływem tlenu i ciemnieją, stając się brązowe lub czarne.

Cytryna jest cudownym lekarstwem w takiej sytuacji. Wyciśnij trochę soku i posmaruj nim zainfekowane miejsce. Po 10 minutach spłucz wszystko zimną wodą. Powtarzaj tę czynność codziennie, a czarne kropki znikną.

3. Krosty
W rzeczywistości to one nazywają trądzik. Krosty to niewielkie nagromadzenie ropy w górnej warstwie naskórka lub skóry właściwej. W ich pozbyciu pomoże aspiryna. Weź 2-3 tabletki, pokrusz i dodaj kilka kropli wody, aby uzyskać pastę. Zastosuj mieszaninę na pryszcze, a po 10 minutach spłucz ciepłą wodą.

O wiele gorsza sytuacja jest wtedy , gdy stan zapalny rozprzestrzenia się na zdrową skórę wokół.

4. Trądzik guzkowy
Jeśli pęcherzyki u podstawy pękają, powstają tak zwane guzki. Jest to trądzik, którego bardzo trudno się pozbyć i pozostawia blizny. Tworzy się przez kilka miesięcy i lepiej nie dotykać go w tym okresie.

W takim przypadku użyj maseczki z aloesem i sokiem z cytryny. Będziesz potrzebowała liścia aloesu i łyżeczki soku z cytryny. Wymieszaj składniki w blenderze, a następnie nałóż mieszaninę na twarz na 15 minut. Powtarzaj procedurę co tydzień.

5. Trądzik torbielowaty
Kiedy zapalenie jest ciężkie, krosty mogą stać się znacznie większe. Może być bolesny i pozostawić bliznę. Oczywiście, aby sobie z nimi poradzić, potrzebujesz specjalistycznej konsultacji.

To wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że ta informacja była dla ciebie przydatna. Do zobaczenia wkrótce. Cześć.

Leave a Reply