Chcesz zmiany fryzury po 40 roku życia? 45 eleganckich i modnych propozycji

Masz ponad 40 lat i nie wiesz, jaką fryzurę wybrać, aby czuć się atrakcyjnie i stylowo? Pokażemy Ci najbardziej stylowe fryzury damskie odpowiednie dla pań w wieku +40 lat.

Bob-care

Praktyczna fryzura, która łączy w sobie elementy dwóch fryzur jednocześnie, czyli boba i care, świetnie sprawdzi się u kobiet po 40. roku życia. Taka fryzura może być krótka lub średniej długości i uzupełniona grzywką. Fryzura z grzywką jest wybierana przez kobiety, które mają owalną twarz. 

Pixie

Pixie jest u szczytu popularności. Ta krótka fryzura wygląda niesamowicie efektownie i elegancko, zwłaszcza jeśli uzupełnisz ją wydłużoną, ukośną, podartą lub asymetryczną grzywką. Nie zapomnij też o farbowaniu włosów. Dla kobiet po 40 roku życia odpowiednie są jasne kolory.

Garcon

Niesamowicie modna w nowym roku jest fryzura „garcon”. Ta opcja jest odpowiednia dla odważnych i pewnych siebie kobiet, a także tych, które mogą pochwalić się wyrazistymi rysami twarzy, a także idealnym owalnym kształtem.

Kaskada

Kaskada to wszechstronna fryzura, która wygląda idealnie na każdej długości i fakturze włosów. Kaskada dodaje objętości martwym włosom, nie jest zbyt kapryśna w stylizacji, a ponadto nie wymaga ciągłej regulacji przez specjalistę. Włosy rosną równomiernie i świetnie wyglądają nawet 3 miesiące po strzyżeniu.

Kudłata fryzura

Kudłata fryzura to kolejna świetna opcja dla kobiet po czterdziestce. Prezentowana fryzura doskonale prezentuje się zarówno na krótkich, jak i średnich, a nawet długich włosach. Aby Twoje włosy nie rzucały się zbyt w oczy, możesz wzbogacić fryzurę odpowiednią grzywką, a także modną kolorystyką. 

Debiut

Fryzura debiut krok po kroku jest specjalnie stworzona dla krótkich, średnich, a nawet długich włosów. Projekt, który tworzy na twarzy, jest charakterystyczną cechą tej fryzury. Debiut będzie świetnie wyglądał na kobiecie o okrągłym i kwadratowym kształcie twarzy. I tutaj kobiety głównie preferują grzywki.

Jeśli chcesz uatrakcyjnić swój wygląd, a jednocześnie uchronić się przed porannymi rytuałami ciągłej stylizacji, wybierz eleganckie fryzury dla kobiet odpowiednie dla pań powyżej 40 roku życia. Pomogą Ci one wyglądać oszałamiająco przy minimalnym wysiłku.