Chcesz, by Twoje usta wydawały się większe? Wykorzystaj te genialne triki!

Wizażyści wymyślili wiele sztuczek, aby pomadka idealnie przylegała do ust i sprawiała, że ​​usta wyglądały na większe.

1. Popraw kontur ust korektorem

Jeśli nie jesteś do końca zadowolony z kształtu swoich ust lub chcesz je optycznie powiększyć, wyreguluj kontur korektorem – nałóż go na brzegi ust tak, aby ich odcień zlewał się z kolorem skóry. Następnie ołówkiem naszkicuj nowy kształt (mogą być trochę szersze, ale nie przesadzaj!) i uzupełnij makijaż szminką.

2. Osusz pomalowane usta serwetką

Aby pomadka była trwalsza, użyj jednego znanego life hacka – pomaluj usta pomadką, osusz je serwetką i pomaluj ponownie. Pomadka wytrzyma dwa razy dłużej – przetestowana.

3. Narysuj krzyżyk

Usta będą wyglądać piękniej, jeśli narysujesz krzyż, podkreślając górne kąciki – to doda objętości i optycznie powiększy usta. Następnie po prostu konturuj jak zwykle i nałóż pomadkę na wierzch.

4. Popraw jasną szminkę za pomocą korektora

Jeśli kontur jasnej szminki jest nierówny, nie próbuj naprawiać jej ołówkiem lub szminką, będzie jeszcze gorzej. Najłatwiejszym sposobem na dopracowanie konturu jest zamalowanie nadmiaru korektorem za pomocą cienkiego pędzla.

5. Użyj szminki jako kremowego różu

Po co kupować osobny róż, skoro jakaś pomadka o wystarczająco tłustej konsystencji nadaje się również do tej roli? Pomadkę możesz rozcierać opuszkami palców.

6. Pudruj usta przez serwetkę

Więc najpierw pomaluj usta jak zwykle. Następnie przymocuj do nich serwetkę (do tego idealnie nadaje się gaza), za pomocą pędzelka pudruj usta przez serwetkę – pozwoli to nie nałożyć zbyt dużej ilości produktu. Następnie ponownie pomaluj usta – teraz możesz jeść, pić i całować, pomadka będzie bardzo trwała.

7. Stwórz modny gradient ust

Aby Twoje usta wydawały się bardziej obszerne, opanuj technikę gradientu! Aby to zrobić, potrzebujesz białej kredki (nawet tej przeznaczonej do oczu).

8. Wymieszaj kontur ust palcami

Koniecznie należy użyć kredki do konturowania – pozwala ona obrysować prawidłowy kształt ust i zapobiega rozprowadzaniu się pomadki. Jednak kontur w żadnym wypadku nie powinien być zbyt wyraźny – aby temu zapobiec, zawsze cieniuj go opuszkami palców, a dopiero potem nakładaj szminkę.

9. Złuszczaj usta pędzelkiem do brwi

Zdecydowanie sensowne jest kupowanie kolejnego pędzla do brwi, ale nie używanie go zgodnie z jego przeznaczeniem! Aby pomadka idealnie pasowała, usta muszą być gładkie, a najłatwiejszym sposobem na szybkie pozbycie się suchej skóry jest delikatne złuszczenie za pomocą pędzelka. Wszystko genialne jest proste!

10. Przechowuj szminkę w lodówce

A ostatnią wskazówką, aby upiększyć swoją rutynę pielęgnacyjną, jest zawsze trzymanie szminki w lodówce! Dzięki temu pomadka dłużej zachowa swoje właściwości, stanie się wygodniejsza i nie stopi się.

Czytaj więcej: 27 babcinych trików, które wciąż świetnie się sprawdzają. Są niezastąpione!