Boho – styl wolności i komfortu: 14 wspaniałych strojów dla kobiet w wieku 50-60 lat!

Styl boho lub boho-chic to idealna koncepcja ubioru dla kobiet prowadzących swobodny i artystyczny styl życia. Ma swoje korzenie w latach 60. i 70. ubiegłego wieku, kiedy wolność słowa przeżywała prawdziwą rewolucję zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak iw Europie Zachodniej.

Styl boho to prawdziwy festiwal kolorów. Boho wywodzi się z koncepcji bohemy chic i opiera się na niekonwencjonalnych elementach, na wolności, kreatywności, eksplozji koloru, wyczuciu artystycznym i romansie.

Stroje tylko na pierwszy rzut oka wydają się kolorowe i śmieszne, ale kiedy przyjrzysz się uważnie, zrozumiesz, jak wszystko jest przemyślane i jak jedno harmonijnie uzupełnia drugie, tworząc całościowy, spektakularny obraz.

Wszystkie obrazy są przemyślane w najmniejszym szczególe. Spodnie i sweter w wielu zestawach to podstawa, ale kamizelki, tuniki, kurtki zmieniają się i pomagają stworzyć nowy wizerunek.

Każda kamizelka w tej kolekcji jest jak dzieło sztuki. Zwróć uwagę, jak niezwykle ozdobiona jest kamizelka na zdjęciu 6 – aplikacje z kolorowych skórzanych kółek i kieszeni sprawiają, że jest nie tylko jasna, ale także praktyczna.

Zastanów się, ile harmonijnych zestawów możesz połączyć z tą kamizelką? Zgadza się – dużo, bo spodnie i sweter można dopasować do koloru każdego koła.

Styl boho to nie tylko warstwowy i asymetryczny krój ubrań, to także liczne bransoletki, łańcuszki, kolczyki i amulety.

Umiejętność doboru odpowiednich dodatków, aby obraz wyglądał efektownie i harmonijnie, jest koniecznością. Zobacz, jak biżuteria jest prawidłowo dobierana według koloru.

Strój na zdjęciu 8 skomponowany jest w zimnych, szlachetnych kolorach – różowo-pudrowej bluzce i szarych spodniach. Dekoracje są wybierane w tym samym zimnym tonie. Obraz jest piękny i harmonijny.

Niezwykły kształt i delikatny kolor biżuterii sprawiły, że wizerunek był spektakularny i atrakcyjny. Podsumowując, chcę pokazać kilka przykładów, jak można udekorować swój własny styl boho.

W rzeczywistości nawet kolor czarny można zintegrować ze stylem boho, ze względu na specyficzny krój i fakturę materiału. Ale bądź ostrożny z takimi eksperymentami, ponieważ ryzykujesz, że będziesz wyglądać nieco nie na miejscu. Strój musi być przemyślany w najdrobniejszych szczegółach.

Na szczęście styl boho-chic powrócił w życie w 2021 roku, kiedy wszyscy potrzebujemy światła w tych mrocznych czasach. Jeśli nie w życiu, to przynajmniej w ubraniu.

Czytaj więcej: 15 eleganckich strojów dla kobiet po 50. roku życia!