Boginie nigdy się nie starzeją. Sekrety wiecznie młodych kobiet.

Niektóre kobiety wyglądają nieskazitelnie w każdym wieku. Niby nie mają w sobie nic niezwykłego, ale emanują świeżością i wyglądają młodziej od innych. Jaki jest ich sekret? Dlaczego niektóre kobiety po pięćdziesiątce wyglądają młodo i pięknie, a inne zamieniają się w babcie?

Sekret tkwi w stosunku do własnego ciała. Lekarze twierdzą, że stosując się do kilku prostych zasad, można spowolnić starość i wstrzymać młodość.

1. Jesteś tym, co jesz

Chociaż związek między prawidłowym odżywianiem a pięknem został odkryty wieki temu, wiele kobiet nadal to ignoruje. Na próżno, bo ponad połowa problemów skóry, paznokci, zębów i włosów jest wynikiem złego odżywiania. Kiedy żołądek źle pracuje – skóra staje się sucha, usta brzydko pachną, włosy stają się łamliwe, skóra traci wigor, a talia zamienia się w gruszkę.

Zacznij od włączenia do diety jak największej ilości owoców, warzyw, orzechów, nasion, produktów pełnoziarnistych, ryb i chudego mięsa. Pokarmy należy dodawać stopniowo, aby organizm przyzwyczaił się do nowej diety. Nie pomijaj śniadania, jedz regularnie, jedz kolację 4 godziny przed snem, unikaj smażonych potraw i węglowodanów, kontroluj spożycie soli, cukru i tłuszczu i oczywiście unikaj ekscesów.

2. Woda jest źródłem życia

Woda jest niezbędna dla zdrowia naszego organizmu. Stan skóry, paznokci i włosów zależy od stopnia nawodnienia organizmu. Jeśli organizmowi będzie brakować wody, skóra będzie wyglądać chorowicie i matowa, a włosy stracą elastyczność, stają się suche i łamliwe. Brak wody wpłynie na twoją postawę, a twoje oczy będą wyglądać na zmęczone i zaognione.

Optymalna dzienna ilość to 20 ml wody na kilogram masy ciała. Więc jeśli ważysz 60 kilogramów, musisz codziennie wypijać co najmniej 1,2 litra wody. Nie polecam zastępowania wody herbatą, kawą, jogurtem lub innymi napojami, ponieważ duża część płynu nie zostanie przyswojona przez organizm.

3. Kto dobrze śpi, ma piękne ciało

Naukowcy odkryli, że brak snu uruchamia mechanizm przyspieszonego zużycia organizmu: rytmy biologiczne są zaburzone, pojawiają się bóle głowy, spada odporność i pogarsza się ogólny stan zdrowia.

Udowodniono naukowo, że spokojny i regularny sen pomoże Ci wyglądać i czuć się młodziej, szczęśliwiej i bardziej atrakcyjnie. Zdrowy sen jest jednym z kluczowych czynników spowalniających proces starzenia. A skóra zyskuje naturalny, delikatny blask i zdrowy wygląd.

4. Więcej powietrza i więcej ruchu

Aktywne kobiety wyglądają młodziej. Siedzący tryb życia to najkrótszy sposób na starość. Czy zauważyłeś, że kobiety, które wcześnie rano wyprowadzają psa na spacer lub biegają po parku, wyglądają młodo i pełni życia?

Ruch musi być połączony z wyjściami w powietrze, co jest bardzo potrzebne dla młodości komórek. Pływanie, piesze wycieczki, jazda na rowerze, gimnastyka, joga, pilates, jogging – to wszystko przedłuża młodość.

5. Stan emocjonalny i dobre samopoczucie

Kobieta jest młoda przede wszystkim ze względu na swoją naturę, a wszystko, co widzimy na zewnątrz, jest wytworem jej stanu wewnętrznego.

A najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest dalszy rozwój umysłowy, emocjonalny i duchowy. Nic tak nie odmładza kobiety jak spełniona i piękna dusza.

Czytaj więcej: 7 najczęstszych błędów kobiet po 50. roku życia!